MojAndroid

Vlajková loď s jednou veľkou aktualizáciou na nový operačný systém Android? Práve takáto informácia pred časom prebehla cez internet v súvislosti so smartfónom Sony Xperia 1 III. Vzhľadom na cenu, ktorá bude výrazne prevyšovať hranicu 1000 eur, by to bol doslova výsmech zákazníkovi. Avšak podľa informácií portálu Android Authority to až také zlé nebude.

Sony Xperia 1 II
Sony Xperia 1 II / Foto: Redakcia


Portál uvádza, že k téme sa vyjadril aj samotný výrobca, avšak pomerne nejasne. Tvrdí, že plánuje podporu po dobu dvoch rokov od predstavenia. Je teoreticky možné, že prídu dve veľké aktualizácie Androidu, s tromi by sme určite nepočítali.

Vyjadrenie slovenského zastúpenia Sony:

„Nie je pravda, že Sony Xperia 1 III 5G získa len jeden veľký update systému Android. Sony cieli na softwarovú podporu po dobu dvoch rokov od uvedenia telefónu na trh a je teda určite možné očakávať, že počas tohto obdobia získa pravidelné aktualizácie a záplaty Android OS“, dopĺňa Miroslav Mácha, National Key Account Manager pre Sony CZ/SK.

Otázkou tiež zostáva, že čo pre Sony znamená dvojročná podpora. Pokiaľ po dvoch rokoch od predstavenia plánuje smartfón odstrihnúť aj od bezpečnostných záplat, nevyzeralo by to najlepšie. Vlajkové lode ostatných výrobcov dostávajú bezpečnostné záplaty väčšinou tri roky, Samsung dokonca sľubuje až štyri.

Sony Xperia 1 III dostane len jednu veľkú Android aktualizáciu

18.7.2021

Pre majiteľov nového vlajkového smartfónu od spoločnosti Sony, Sony Xperia 1 III, máme jednu smutnú správu. Sony Netherlands tvrdí, že nový model dostane iba jednu veľkú aktualizáciu a len dva roky bezpečnostných aktualizácií. O novinke informoval portál GSMArena.

Sony pre 1 300 € zariadenie sľúbilo len dva roky aktualizácie, zatiaľ čo konkurencia bude svoje prémiové modely podporovať až 5 rokov

Dúfame, že ide o chybu alebo ak nie, tak že Sony prehodnotí svoje rozhodnutie vzhľadom na cenu zariadenia. Ide síce o smartfón určený pre špecifickú skupinu ľudí a nie pre bežných používateľov, no v porovnaní so špičkovými modelmi konkurencie to zamrzí. Výrobcovia Android smartfónov boli stále pozadu v dĺžke podpory v porovnaní so spoločnosťou Apple, no to sa v posledných rokoch začína meniť. Samsung pre svoje vlajkové lode, ktoré sa svojou cenou len približujú k smartfónu Sony Xperia 1 III, sľúbil podporu až 5 rokov.

Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 1 III fotoaparát | TheVerge.com

Jednu veľkú aktualizáciu dostanú aj 200 € smartfóny zo série OnePlus Nord N

K výrobcom s dlhou softvérovou podporou sa dokonca pridáva aj spoločnosť Google. Pripravovaný Pixel 6 bude údajne podporovaný až 5 rokov. Naopak spoločnosť OnePlus sa rozhodla dopriať majiteľom smartfónov zo série Nord N len jednu veľkú Android aktualizáciu. Tieto zariadenia sa však pohybujú v cenovej kategórií do 200 €, kde sú takéto kompromisy opodstatnené.

Náš tip
Test Sony WF-1000XM4: Kráľ bezdrôtových slúchadiel

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+