MojAndroid

Jedným z najväčších lákadiel spoločnosti Sony a jej nových smartfónov sa stali Super Slow Motion videá. Tie dokážu zachytávať spomalené video až pri snímkovaní 960 FPS, čo nedokáže žiadny iný smartfón na trhu. Majitelia týchto smartfónov tak majú možnosť zachytiť jedinečné spomalené zábery kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí im na to ich smartfón, v tomto prípade Sony Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 alebo Xperia XZ1 Compact.

Ako funguje Super Slow Motion video?

Sony pri natáčaní Super Slow Motion videí využíva špeciálnu technológiu zásobníka fotoaparátu, ktorý zachytené zábery v 960 FPS móde najprv uloží, a následne spracuje do super spomaleného videa s dĺžkou maximálne 6 sekúnd.

“Spomalené zábery umožňuje náš nový pamäťový modul, ktorý obsahuje “zásobník”. Je umiestnený v snímači kamery a umožňuje rýchlejšiu odozvu. Preto môže byť zachytávanie obrazu až 5-krát rýchlejšie a môžeme zachytiť až 960 snímkov za sekundu. Tento zápis sa potom preloží do 6-sekundového super-spomaleného videa. Umožňuje to viac zdramatizovať videá a poskytuje zároveň viac zábavy pre používateľov,” vysvetľuje Diana Hernandez, Global Product Manager, Sony.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium: 960 fps videá a voda sa jednoducho zbožňujú

Funkcia Super Slow Motion videí je pre bežných používateľov dostupná len v rádovo drahších fotoaparátoch a videokamerách. Jej dostupnosť v tak kompaktnom zariadení, akým je smartfón, je naozaj inovatívnou. Spomalené videá vám dokážu priblížiť zaujímavé momenty naozaj kdekoľvek – pri športovaní, rodinných oslavách, pri hre s domácimi miláčikmi, či pri hraní sa s deťmi. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú a dá sa povedať, že na to, aby bolo Super Slow Motion video zaujímavé, stačí zachytiť akýkoľvek pohybujúci sa objekt.

Blíži sa zima a jednou z najpopulárnejších aktivít Slovákov v tomto období je lyžovanie a všeobecne šantenie so snehom. Aj táto aktivita je priam ideálnou pre využitie Super Slow Motion videa v Sony Xperia zariadeniach, čo vám dokazuje aj priložené video. Na ňom môžete vidieť, ako funguje kombinácia klasického videa so Super Slow Motion funkciou v praxi.

Ak chcete Super Slow Motion videom zaujať vašich známych, nemusíte chodiť ďaleko. Stačí, ak si nahráte video s vašim domácim miláčikom, prípadne s ohňom, ktorý horí vo vašom krbe. Je naozaj len na vás, čo všetko sa rozhodnete zachytiť na spomalené video. Vďaka smartfónom Sony budete môcť zachytiť v detailnom zábere všetko, čo vás zaujme!

Za Super Slow Motion videá v tomto článku ďakujeme Tygerovi!

15.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+