MojAndroid

Pred pár dňami sme vás informovali o workshope, ktorý sme so spoločnosťou Sony absolvovali v Lisabone. Na tomto podujatí bolo okolo 120 novinárov z celej Európy a našou úlohou bolo spoznávať a nakrúcať Super Slow Motion videá pomocou zariadení Sony Xperia XZ Premium.

Super Slow Motion video je jeden z režimov, v ktorom dokáže nová vlajková loď Sony nakrúcať. Ide o super spomalené video v HD rozlíšení pri neuveriteľných 960 fps. Pod taktovkou režiséra menom Chris Cairns sme všetci dostali do rúk smartfóny Sony Xperia XZ Premium (alebo Sony Xperia XZs, ktorý má rovnaký snímač) a stali sme sa na chvíľu kameramanmi nastávajúceho globálneho spotu Sony. Na workshope nás rozdelili do 4 skupín, ktoré sa venovali zachytávaniu jednotlivých efektných akcií tanečníkov – či už na pláži, alebo v bazéne. Spoločnosť Sony teraz vydala spomínané oficiálne video z tohto podujatia, ktoré z našich záberov postrihal tím režiséra Cairnsa:

“Spomalené zábery umožňuje náš nový pamäťový modul, ktorý obsahuje “zásobník”. Je umiestnený v snímači kamery a umožňuje rýchlejšiu odozvu. Preto môže byť zachytávanie obrazu až 5-krát rýchlejšie a môžeme zachytiť až 960 snímkov za sekundu. Tento zápis sa potom preloží do 6-sekundového super-spomaleného videa. Umožňuje to viac zdramatizovať videá a poskytuje zároveň viac zábavy pre používateľov,” vysvetlila nám v rozhovore Diana Hernandez, Global Product Manager, Sony.

Čo sa týka ďalšich parametrov, Sony Xperia XZ Premium prinesie displej so 4K rozlíšením. Uhlopriečka displeja je 5,5 palca a o výkon sa postará Snapdragon 835. Operačná pamäť má kapacitu 4 GB, 64 GB vnútorné úložisko rozšírite aj o microSD kartu do 256 GB a tento model disponuje novou Motion Eye kamerou s 19 Mpix rozlíšením a 5-osou stabilizáciou SteadyShot, ktorá dokáže nahrávať slow motion videáv 720p rozlíšení pri 960 FPS. Pripomenieme, že smartfón obsahuje okrem spomínanej fičúry aj Prediktívne zachytávanie, ktoré zachytí záber ešte pred tým, ako vôbec stlačíte spúšť. XZ Premium má 13 Mpix selfie kameru nad displejom. Batéria má 3230 mAh, smartfón ponúkne snímač odtlačkov prstov a odolnosť voči vode a prachu, ktorú zaručí certifikát IP68.

Pozrite si aj náš vlog z Lisabonu a uvidíte, ako to na workshope vyzeralo:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Za pozvanie na workshop ďakujeme spoločnosti Sony.

Zdroj fotografií: androidcommunity.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+