MojAndroid

Spoločnosti Sony sa tento rok podaril husársky kúsok. Vo svojej aktuálnej generácii vlajkových lodí ponúka funkciu, ktorú nenájdeme na žiadnom inom smartfóne. Na mysli máme Super Slow Motion videá s extrémnym snímkovaním 960 fps. Tie ponúkajú doposiaľ nevídané funkcie a možnosti.

Vysoká frekvencia snímok vo videu by sama o sebe až taká zaujímavá nebola. Sony Xperia XZ Premium a nové vlajkové lode Xperia XZ1 a XZ1 Compact však túto funkciu využívajú pre skutočne atraktívnu vychytávku – extrémne spomalené videá, tzv. Super Slow Motion. Niečo podobné je vo svete smartfónov už celkom štandardné, no väčšina súčasných zariadení pracuje s videami s frekvenciou 60 – 240 fps. Takmer 1000 fps posúva možnosti na úplne novú úroveň a video je tak možné spomaliť oveľa viac.

Výsledky potom odkrývajú detaily, ktoré nezachytíme voľným okom a ani drvivou väčšinou fotoaparátov na svete. Ideálnym príkladom, kde môžete toto otestovať, je pláž, bazén či akékoľvek miesto s dostatkom vody. Tu sa môžete s kamerou na nových smartfónoch Sony Xperia doslova vyšantiť.

Práve vodná hladina či tečúca voda sú extrémne dynamickými prvkami, ktoré väčšinou vnímame ako celok a nikdy sa nezamýšľame nad tým, ako vyzerá spomalená tečúca voda. Vlajkové lode spoločnosti Sony nám to však odhalia. Či ide o striekajúcu vodu pod plaviacou sa loďou, spomalené zábery bubliniek alebo akékoľvek ďalšie spomalenie tečúcej vody, výsledky doslova vyrážajú dych.

Je iba na vás ako využijete nekonečné možnosti natáčania Super Slow Motion 960 fps videí novými vlajkovými loďami od Sony. Fantázii sa medze nekladú a pri takýchto revolučných novinkách sa naozaj môžete realizovať naplno. Keď už vezmete telefón na pláž natáčať vodnú hladinu či špliechajúcich kamarátov, možno sa vám podarí natočiť aj taký spomalený unikát, ako na poslednom videu. To dodáva zručnosti protagonistu úplne nový rozmer :-)

1.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+