MojAndroid

Spoločnosť Sony sa pridáva k výrobcom ktorí zaručujú dlhodobú softvérovú podporu pre svoje Android zariadenia. Podobné kroky spravili aj spoločnosti ako Google či Nokia. Sony deklaruje konkrétne softvérovú podporu po dobu dvoch rokov pre svoje “prémiové” zariadenia. Medzi tieto zariadenia však výrobca nezahŕňa len vlajkové modely, ale aj smartfóny, ktoré smerujú skôr do strednej triedy.

Náš tip
Sony Xperia XA2, XA2 Ultra a L2: Toto sú ceny a dostupnosť na Slovensku

Sony a softvérová podpora

Zariadenia spoločnosti Sony by tak mali získať veľmi dobrú podporu pre nadchádzajúce obdobie. O ktoré zariadenia konkrétne ide sme sa nedozvedeli, pôjde však aj o smartfóny strednej triedy. Vplyv na aktualizáciu a jej príchod na dané zariadenie môže mať tiež mobilný operátor, u ktorého si vaše zariadenie zakúpite.

“Ak testované zariadenie nespĺňa naše náročné štandardy a my sa domnievame, že hardvér nie je schopný poskytovať stabilnú skúsenosť pre používateľa, môžeme sa rozhodnúť, že nebudeme aktualizovať dané zariadenie nižšej strednej alebo strednej triedy.” – zdôrazňuje stanovisko spoločnosti Sony.

Náš tip
Sony Xperia XZ Pro s 4K OLED displejom sa ukáže na MWC 2018

Čo už však spoločnosť Sony zverejnila, je zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu voči zraniteľnostiam na poli bezpečnosti Spectre a Meltdown. Ide konkrétne o nasledujúce zariadenia:

  • Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia XA1 Plus
  • Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra
  • Xperia L1, Xperia L2
  • Xperia X, Xperia X Performance, Xperia X Compact
  • Xperia XZ, Xperia XZ Premium
  • Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact
  • Xperia XZs
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+