MojAndroid

Predpokladané predstavenie záhadného fotomobilu Sony Honami sa bude konať začiatkom budúceho mesiaca. Informácie o novinke z dielne Sony sú však stále strohé a nejasné. Po mnohých únikoch sa dnes objavila prvá fotografia vytvorená zadným snímačom smartfónu, ktorého rozlíšenie dosahuje hodnotu 3936×5248 pixelov, čím potvrdzuje predchádzajúce špekulácie o prítomnosti 20 MPx (presne 20,65) fotoaparátu. Exif dáta ďalej odhaľujú svetelnosť f/2,0 a pomer strán 4:3. S takými parametrami by mohlo zariadenie súperiť aj s nedávno vydaným Samsung Galaxy S4 Zoom.

Sony Honami

Pokiaľ nepoznáte predpokladané hardvérové parametre, Sony Honami ponúkne rýchly čip Snapdragon 800, 2 GB operačnej pamäte RAM, 5-palcový FullHD displej, 3000 mAh batériu a 8Mpx predný fotoaparát, čo sa nám zdá trochu utiahnuté za vlasy. Fotografia pozvánky na predstavenie, taktiež ukazuje veľmi tenký profil smartfónu a konštrukciu s fialovými prvkami. Povráva sa tiež, že celé zariadenie bude podobne, ako aktuálne high-end modely od Sony odolné voči vode a prachu. Ak si chcete pozrieť plnú veľkosť fotografie, stačí kliknúť na tento odkaz.

Náš tip
Sony Honami bude predstavený 4. septembra. Príde vo fialovej farbe ?

Zdroj: androidauthority

12.8.2013
 • JaroB

  Tu je v plnom rozlíšení…má skoro 5MB a predprodukčný sw.
  http://www.imgus.net/bilder/6a7f722126dbda9790af5df2e6fb4914.JPG

  • MichalChovanak

   Odkaz na plné rozlíšenie je v článku

 • Marek_Prievidza

  Nepochopím, na ktorého boha tam trepnú 20mpx rozlíšenie. Oni si asi myslia, že keď už aspoň konzumenti foťákov klasických pomaly začínajú chápať, že čím vyššie číslo, tým horšia fotka v cenách do 300€ za foťák, že užívatelia smartov sú úplní blbci?? No asi áno, lebo evidentné tačenie kalerábov do hláv Androiďákov blbostí ako vysoké rozlíšenie rovná sa dobrá fotka, tu stále je…
  Bohato stačí 8MPX a radšej dobrá svetelná optika + veľký čip vyššej triedy. To je cca výsledok pre kvalitnú fotku, nie 20MPX… To zašumenie tam je evidentné a tie detaily nevyužije nikto. A tobôž si neviem predstaviť magora, čo bude tlačiť plagáty z fotiek, nafotených mobilom… Jedine Stevie Wonder. Takú veľkosť tlačí málokto a ten už má profi zrkadlovku, aby ten plagát aj trochu vyzeral a nešumel jak šumienka a nebol rozostrený jak cez popolník… Ach, a žerieme to tým výrobcom parádne a oni sa na nás smejú, ako sa naháňame za nezmyselnými parametrami ťahajúcimi nám z vrecák neskutočné prachy :-)

+