MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony síce na trhu smartfónov neslávi výrazné úspechy, ale vďaka konzolám Playstation patrí k lídrom herného priemyslu. Z toho sa snažia ťažiť aj jej smartfóny, ktoré sú často prepojené na produkty a služby značky Playstation. V minulosti mal dokonca tento výrobca na trhu smartfón so zabudovaným gamepadom nazvaný Xperia Play. Portál AndroidAutority teraz zverejnil fotografie jeho nikdy nevydaného nástupcu Sony Ericsson Xperia Play 2.

Sony Ericsson Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Play z roku 2011

Xperia Play bola originálnym herným smartfónom

Prvá Xperia Play bola vydaná v roku 2011. V tom čase ešte japonské Sony produkovalo smartfóny v spolupráci so švédskou telekomunikačnou spoločnosťou Ericsson. Projekt Xperia Play síce nebol komerčný hit, ale svojou originalitou a dizajnom určite zaujal. Fotografie prototypu jeho druhej generácie teraz zverejnil používateľ sociálnej siete Reddit s prezývkou shabab2992. Podľa informácií portálu XDA-developers patrí zariadenie členovi XDA, ktorý pochádza z najľudnatejšieho čínskeho mesta Šanghaj. Ako sa k prototypu dostal, nie je známe.

Druhá generácia vychádzala z tej prvej

Podľa fotografií mala mať druhá generácia Xperie Play rovnakú konštrukciu ako prvá. To znamená, že časť s gamepadom by sa  opäť vysúvala z bočnej strany. Nebola by už ale striebornej farby ale čiernej. Hlavné ovládacie prvky by moli lemované červenou farbou. Opäť by boli prítomné okrem štvorsmerného padu aj dotykové joypady. Na druhej bočnej strane nechýbajú ani tlačidla L1 a R1, ktoré používateľ stláča ukazovákmi. Displej má široké okraje a pod displejom na spodnej strane vidieť štyri systémové dotykové tlačidlá, ktoré boli nutné u starších verzií systému Android.

Zadná strana odhaľuje fotoaparát s jedným snímačom, LED bleskom, nápisom Xperia a zeleno-strieborným logom značky Sony Ericcson. Samozrejme nie je vylúčené, že neide o podvrh, ale spustená staršia verzia systému na jednej z fotografii dodáva smartfónu na autenticite. Či sa Sony ešte niekedy vráti k tomuto typu smartfónov je momentálne veľmi neisté. Pokiaľ by sa tak ale stalo, boli by ste ochotný si takéto zariadenie kúpiť?

Prečítať si môžete aj našu dobovú recenziu pôvodného modelu Sony Ericsson Xperia Play.

Náš tip
WhatsApp testuje miznúce média. Obrázky, GIFy a videá sa automaticky vymažú
22.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+