MojAndroid

Mnoho ľudí si to ani neuvedomuje, ale Slnko je veľmi dobrým zdrojom energie. A vďaka tomu, že technológie sa neustále posúvajú dopredu, vieme túto energiu využívať aj na Zemi. A to aj napriek tomu, že k nám prichádza zo vzdialenosti 150 miliónov kilometrov.

Solárna energia je čistá a zdarma

Veľkou výhodou solárnej energie je najmä to, že je úplne zdarma. Slnko len tak ľahko nezhasne, fungovať bude ešte viac ako 4 miliardy rokov. V dnešnom modernom svete nie je absolútne žiadnym problémom využívať jeho energiu v ktorejkoľvek domácnosti.

Zdroj: Pexels.com

Stačí na to len vlastniť solárny panel, vďaka ktorému je možné využiť solárnu energiu a premeniť ju na energiu elektrickú. Tá môže slúžiť na bežné napájanie elektronických zariadení v domácnosti, ale napríklad aj na nabíjanie vášho elektrického vozidla.

Vedeli ste, že práve prebieha anketa SHOPROKU 2022? O vaše hlasy sa uchádza aj e-shop Danimani.sk, ktorý sa v ankete pravidelne umiestňuje veľmi vysoko. Hlasovanie prebieha do 28.2.2023 a na konci budú vyhlásení víťazi 13 kategórií, z ktorých vzíde 1 absolútny víťaz.

Širokú ponuku solárnych panelov nájdete aj v e-shope Danimani.sk. Výber zahŕňa overené značky, ako napríklad Risen Energy, Jinko Solar, Ja Solar či Longi. Ak si solárne panely objednáte z e-shopu Danimani.sk, dopravu máte kompletne zdarma. Navyše, pri väčšom odbere získate aj zaujímavé zľavy.

Solárny panel Risen Bifacial 500Wp

Do pozornosti dávame napríklad Risen Bifacial 500Wp – obojstranný solárny fotovoltaický panel za dobrú cenu, ku ktorému získate aj 30-ročnú záruku výkonu. Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť takýchto panelov viac, môžete získať zľavu do výšky až 19 %. Čím väčší počet kúpite, tým väčšia bude výsledná zľava.

Risen Bifacial 500Wp
Risen Bifacial 500Wp | Zdroj: Danimani

Fotovoltické sety s batériami

Vyrobenú elektrickú energiu je potrebné niekde ukladať. Ide samozrejme o batérie. Najjednoduchším spôsobom, ako mať všetko v poriadku, je zakúpenie kompletného fotovoltického setu aj s meničom a batériou. V e-shope Danimani.sk to nebude žiadny problém, pretože ponuka zahŕňa aj solárne FVE sety.

Meniče napätia

Pokiaľ plánujete vyrábať elektrickú energiu zo Slnka, potrebný bude aj solárny inventor. Ide o elektrický menič, ktorý prevádza jednosmerný prúd vyprodukovaný solárnym panelom na striedavý prúd. Vo všeobecnosti všetky domáce spotrebiče pracujú na striedavý prúd. V e-shope Danimani.sk si môžete vybrať aj zo širokej ponuky takýchto invertorov.

V skratke to funguje takto. Slnečné žiarenie dopadne na solárny panel. Energia sa prenesie do fotovoltaických článkov. Energia obieha a spôsobuje, že sa elektróny strácajú, pohybujú sa medzi kladnými a zápornými vrstvami, čím sa vytvára jednosmerný elektrický prúd. No a ten je neskôr potrebné pomocou invertora previesť na striedavý.

Optimizér výkonu ako dôležitá súčasť fotovoltaickej elektrárne

Optimizér je zariadenie, ktoré znižuje všetky typy strát. Používajú sa tam, kde hrozí tienenie prekážkami. Ich hlavnou úlohou je zabezpečiť vyššiu spoľahlivosť a energetickú účinnosť fotovoltaického systému.

Tigo Energy TS4-A-O
Tigo Energy TS4-A-O | Zdroj: Danimani

Optimizér výkonu Tigo Energy TS4-A-O zlepšuje účinnosť fotovoltaiky pri zatienení, znečistení a podobne. Taktiež zabezpečí vyšší energetický výnos, lepši flexibilitu dizajnu a maximálne využitie strechy. Prináša tiež všetky výhody bezpečnosti monitorovania a funguje s akýmkoľvek meničom a relgulátorom nabíjania.

Ponuka e-shopu Danimani.sk zahŕňa aj príslušenstvo k samotnej montáži fotovoltaiky. Pri odbere solárnych panelov a meničov je tiež možné pripraviť ponuku na mieru, stačí sa ozvať na ponuka@danimani.sk.

Vedeli ste, že práve prebieha anketa SHOPROKU 2022? O vaše hlasy sa uchádza aj e-shop Danimani.sk, ktorý sa v ankete pravidelne umiestňuje veľmi vysoko. Hlasovanie prebieha do 28.2.2023 a na konci budú vyhlásení víťazi 13 kategórií, z ktorých vzíde 1 absolútny víťaz.

23.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+