MojAndroid

Len včera sme vám písali o tom, že Snapchat pridal do svojej aplikácie nové funkcie a možnosti. Dnes vás však musíme informovať o tom, že táto sociálna sieť má vážny problém. Za prvé 3 mesiace tohto roku totižto minula neuveriteľných 2,3 miliardy dolárov, zatiaľ čo jej príjem predstavoval len $149 miliónov. V konečnom dôsledku je tak spoločnosť Snap (autori Snapchatu) v strate na úrovni takmer $2,2 miliardy.

Náš tip
Snapchat má patent na svoje geo-filtre. Chráni sa pred vykrádaním Facebookom

Takéto finančné hospodárenie je samozrejme neprípustné a myslia si to aj investori. Tí to dali pocítiť Snapchatu na burze s akciami, kde v posledných hodinách klesla cena akcií z $22,5 na $17,85 za akciu (údaj z 11. mája, 11:00). Pre tak veľkú spoločnosť to predstavuje obrovskú stratu, ktorá Snapchatu rozhodne nepomôže získať späť vytvorené finančné manko.

Náš tip
Toto je TOP 5 najlepšie predávajúcich sa smartfónov za Q1 2017

Okrem iného Snapchat nezaujal v poslednom období ani nových používateľov. Nárast aktívnych používateľov aplikácie predstavoval len 5%, čo znamená, že dnes túto aplikáciu denne používa len približne 166 miliónov ľudí. A to je veľmi málo napríklad v porovnaní s Facebookom, ktorý už dnes ponúka množstvo podobných funkcií.

Zdroj: Snapchat

11.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+