MojAndroid

Viete, ako zistíte, že Facebook a Instagram skutočne kopírujú funkcie Snapchatu? Ak do vyhľadávacieho poľa na našej stránke zadáte heslo Snapchat, objaví sa takmer viac článkov o nových funkciách v aplikáciách Instagram, Messenger a Facebook, ako o správach o Snapchate. Zrejme aj to chce teraz spoločnosť Snap zastaviť, a tak si pre jednu zo svojich užitočných funkcií zaobstarala patent.

Náš tip
Kopírovanie sa vypláca: Príbehy na Instagrame majú už viac používateľov ako na Snapchate

Geo-filtre Facebook tak ľahko neokopíruje

Spoločnosť Snap teraz získala patent na tzv. geo-filtre, ktoré predáva ako reklamu, pričom na oplátku získava časť z obratu týchto marketérov. Aktuálne ide o jednu zo štyroch základných foriem zárobkov pre spoločnosť, a tak je zrejmé, že si ju chce firma chrániť.

Patent si spoločnosť vybavila od spoločnosti Mobli, ktorá vznikla v roku 2011 a je konkurentom pre Instagram. Snap za patent zaplatil slušných 7,7 milióna dolárov a odôvodnenie spoločnosti je, že sa chce vyhnúť akýmkoľvek súdnym sporom v budúcnosti.

To na jednej strane znamená vyriešenie problémov so spoločnosťou Mobli, no zároveň si pod tým clekom jasne môžeme predstaviť ochranu pred Facebookom.

Sem už Facebook zrejme nedosiahne

Nie je pochýb o tom, že aj filtre a iné funkcie Snapchatu, ktoré Facebook či Instagram neskôr okopírovali, sú dôležitou súčasťou aplikácie a dôvodom, prečo ju ľudia používajú. Tieto funkcie ale väčšinou nie sú priamym zdrojom financií, kým reklamné geo-filtre áno. Je preto logické, že Snapchat sa chce do budúcnosti ochrániť a patent je na to zrejme ten správny nástroj.

Zdroj: TechCrunch via The Verge

22.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+