MojAndroid

Smule sa v Android svete objavilo poprvýkrát s hudobnou aplikáciou Songify, ktorú si stiahlo už viac ako milión používateľov a prinajmenšom rovnaký úspech očakáva táto spoločnosť aj pri najnovšom titule, ktorý vypustila na Google Play Store len pred niekoľkými dňami. Reč je o porte veľmi známej iOS hry Magic Piano, ktorá si svoje miesto našla už vo viac ako 14 miliónoch zariadení s operačným systémom od Apple.  Obľúbenosť tejto hry môžeme vyjadriť aj ďalšími číslami, ktoré v sebe zahŕňajú doteraz hraných 135 miliárd piesní, milión piesní denne, čo predstavuje zhruba 10 000  hraných nôt za jednu sekundu. A tu to nekončí. Smule samo o sebe je zastúpené obrovskou komunitou, ktorá si nainštalovala aplikácie od tejto spoločnosti na svoje zariadenia už skoro 50 miliónov-krát a v týchto aplikáciách si už prehrala viac ako 500 miliónov piesní. To sú čísla, ktoré má Magic Piano ešte zvýšiť.

Magic Piano je hra s podobným princípom ako Cytus či Tap Tap Revenge. Vašou úlohou je dotknúť sa prichádzajúcich nôt v podobe bodiek, keď prejdu žltou líniou na obrazovke. Ak hráte na klavír alebo iný hudobný nástroj, hranie pre vás bude jednoduchšie, nakoľko si vyžaduje šikovné prsty, presnosť a zmysel pre rytmus. Všetko sa však dá naučiť a Magic Piano sa môže stať obľúbenou hrou pokojne aj pre človeka, čo nikdy na žiadny hudobný nástroj nehral. Samotný princíp hry pochopíte určite rýchlejšie z videa, preto si jedno video priložené nižšie prezrite.

Magic Piano ponúka naozaj peknú grafiku a princíp tejto hry je naozaj zaujímavý, no na druhej strane je táto hra dosť obmedzená. Na začiatku máte k dispozícii 3 skladby, ktoré môžete doplniť o 2 bezplatné skladby z ponuky. Za ostatné piesne si budete musieť zaplatiť, na čo slúžia tzv. Smoola peniaze, ktorých na začiatku dostanete iba 30. Za túto čiastku si môžete kúpiť niektorú z klasických skladieb, ktoré majú cenovku 25 Smoola, moderné skladby a skladby z ostatných žánrov vás budú stáť 75 Smoola peňazí. Tieto virtuálne peniaze si môžete zarobiť aj priamo v hre, napríklad tým, že si stiahnete niektorú z partnerských hier, za čo dostanete od 1 do 40 Smoola, no samozrejme existuje aj možnosť zakúpenia Smoola peňazí za tie reálne, kde ceny začínajú na úrovni 2,39 EUR za 220 Smoola (200 + 20 grátis) a končia na cene 79,99 EUR za 10120 Smoola (7920 + 2200 grátis). Ak si teda chcete v Magic Piano zahrať všetkých 200 skladieb, príde vás to pekne draho!

   

Pre tých, ktorí si chcú na klavíri zahrať ľubovoľné tóny či melódiu, je v menu aplikácie mód Solo, kde nájdu rôzne variácie klasického klavíra. V menu sa nachádza aj tlačidlo World, ktoré však len sľubuje príchod novej funkcie, ktorá nie je bližšie uvedená. Magic Piano ponúka možnosť registrácie cez e-mail alebo Facebook a svoje nahrané skóre môžete zdieľať medzi svojimi známymi cez Google+, SMS alebo niektorú zo sociálnych sietí.

Vlastnými slovami, Magic Piano je zaujímavá hra pre všetkých, ktorí majú radi klavír a princíp hry sa im zapáčil tak, že sú ochotní za nové skladby zaplatiť nemalé peniaze. Ostatných určite poteší aj hra Cytus, ktorú sme na našej stránke už prezentovali. Obe hry si môžete stiahnuť pomocou našich widgetov nižšie a v kometároch sa s nami môžete podeliť o vaše názory na jednotlivé tituly.

Magic Piano
Smule
Verzia 1.0 (13. 6. 2012)
Veľkosť 12 MB
2.2+

Zadarmo
Cytus
Rayark Inc.
Verzia 1.2.0 (5. 4. 2012)
Veľkosť 79 MB
2.2+

Zadarmo

Poznámka: Táto hra je nekompatibilná so zariadením Samsung Galaxy SII kvôli problémom so zvukom.

15.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+