MojAndroid

Včera sme vám priniesli informáciu o ďalších falošných výhrach, ktoré sa šírili prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Množstvo ľudí sa slepo do takejto súťaže zapájalo, pričom pôvodný príspevok na výhru prívesu resp. akéhosi domčeku na kolesách mal v priebehu dvoch dní viac ako 30-tisíc likov, 49-tisíc komentárov a neuveriteľných 63-tisíc zdieľaní.

Po 2 dňoch už neexistujú

Overili sme pre vás dve podvodné stránky, ktoré ponúkali lákavé výhry za obyčajné zdieľanie príspevku na Facebooku resp. splnenie niekoľkých jednoduchých podmienok. Spomínané stránky, ktoré ponúkali lákavé karavany či domčeky na kolesách už po dvoch dňoch neexistujú, sľubované vecné ceny sa tak pochopiteľne nekonajú. Používatelia, ktorí sa do takejto súťaže zapojili iba naleteli podvodníkom.

Profi stánky, ktorá sľubovala karavany pre fanúšikov už neexistuje

 

Podobnú dohru mala aj predošlá falošná súťaž o vozidlá Audi. Informáciu o tejto falošnej súťaži sme vám priniesli v minulosti. V tomto prípade však pomerne kreatívnym spôsobom reagovala samotná automobilka Audi, ktorá vzápätí usporiadala na svojom originálnom profile skutočnú súťaž o vozidlo Audi na víkend.

Žrebovanie sa už neuskutoční

Žrebovanie aktuálnych spomínaných súťaží o karavany sa malo pôvodne konať 27. augusta o 20:00. Toto žrebovanie sa však už takisto neuskutoční. Hoci sa na Facebooku nachádzajú aj reálne súťaže, je pomerne náročné odlíšiť ich od tých falošných. Ak si nie ste istý, či sa jedná o pravú súťaž, nezdieľajte ju a ani neoznačujte v takomto príspevku vašich známych. Tu je pár základných pravidiel, ako odlíšiť reálnu súťaž od podvodníkov:

  • V prvom rade je potrebné zamyslieť sa nad tým, či je vôbec cena, ktorá je v súťaži vyhlásená, reálna. Často ide o drahé produkty, ktoré stoja desiatky tisíc EUR.
  • Druhým prvkom je samotná forma inzerátu. Dôležité je sledovať to, ako je inzerát formulovaný, či má použité kvalitné fotografie, a tiež fakt, či je danú spoločnosť/osobu možné kontaktovať. Tieto informácie by ste mali nájsť na profile danej Facebook stránky.
  • Množstvo informácií si dokážete sledovať aj sami. Stačí sa napríklad pozrieť na históriu stránky. Podvodné stránky obvykle vznikajú v daný deň prípade deň vopred pred súťažou.
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Na Facebooku sa znova objavili podvodné stránky, sľubujú karavany a príves
Náš tip
Slováci znovu naleteli na súťaž na Facebooku. V hre mali byť luxusné autá
27.8.2018
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+