MojAndroid

Nová facebooková stránka s názvom Audi SVK sa rozšírila naozaj veľmi rýchlo. Bolo to hlavne kvôli tomu, že ponúkala tri autá Audi RS7 len za zdieľanie, lajkovanie či komentovanie stránky.  Samozrejme, Slováci v domnienke, že sa jedná o reálnu súťaž, vo veľkom zdieľali a komentovali. Za 20 hodín mala stránka už 31 tisíc lajkov, 27 tisíc zdieľaní a 28 tisíc komentárov.

 

Postup bol veľmi jednoduchý. Používateľ mal stránku najskôr lajknúť, potom lajknúť príspevok, komentovať a označiť 3 priateľov, no a nakoniec zdieľať. Ľudia sa jednoducho nechali nachytať. Už na prvý pohľad bolo jasné, že nikto nič nevyhrá. Stránka bola úplne nová, pričom Audi už oficiálnu facebookovú stránku dávno má. Stránke išlo pravdepodobne len o pozbieranie lajkov a komentárov. Čím viac lajkov, tým je jej predajná hodnota vyššia.

Automobilka Audi následne ponúkla reálnu súťaž

Na tento hoax zareagovala aj spoločnosť Audi a taktiež ponúkla súťaž. Hlavnou cenou síce nie je automobil. Vlastne je, no nemôžete ho vyhrať, dostanete ho len na víkend. Konkrétne sa jedná o model Audi A7 Sportback.

„Stačí, ak nám do komentára pod týmto príspevkom pošlete screenshot toho, ako označujete stránku Audi SVK ako falošnú/scam, a ste v hre o Audi A7 Sportback na víkend. Bojujme spoločne proti hoaxom!”

Je možné, že stránka by mohla “výhercov” kontaktovať a oznámiť im, že vyhrali automobil, môžu však požadovať nejaký poplatok vopred, na čo by pravdepodobne mohli nachytať niektorých ľudí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.8.2018
Zdroj: facebook, zive.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+