MojAndroid

Prednedávnom sa na Facebooku objavila súťaž, ktorej sprostredkovávateľom bola údajne Slovenská pošta. Súťaž však prevádzkuje neexistujúca spoločnosť a chceli by sme vás týmto článkom upozorniť na to, aby ste na tento podvod prinajlepšom nereagovali.

Ide o obyčajný hoax

Slovenská pošta na tento prípad rýchlo zareagovala, že nie je organizátorom žiadnej súťaže o smartfón. Taktiež robí právne kroky voči vyhlasovateľovi súťaže, aby ochránila svojich zákazníkov a ďalšie spolupracujúce spoločnosti.

Na podvod informuje facebooková stránka Slovenskej pošty a oficiálna stránka Hoaxy a podvody polície SR. Téme sa však ako prvý venoval portál FonTech.

Požaduje od vás hovor na neznáme číslo

Podvodník navádzal ľudí na vyplnenie dotazníka. Pokiaľ ho vyplníte, ste upozornení na to, že súhlasíte s ďalším spracovaním údajov. Po jeho vyplnení vám bude zaslaný spomínaný iPhone.

Predtým je však od vás požadované vaše telefónne číslo. Následne máte zavolať na isté číslo, ktoré fakturuje 2 € za minútu + poplatok za prenos hovoru od vášho operátora. V krátkosti povedané, nič nevyhráte, iba o pár drobných ešte prídete. Preto vám dôrazne odporúčame sa tomuto podvodnému príspevku oblúkom vyhýbať.

Použili marketingové logo Slovenskej pošty

Príspevok s podvodom obsahuje obrázok, na ktorom sa v balíku nachádza iPhone 11. Nechýba ani stručný popis s logami Slovenskej pošty, ktorý hovorí “Dostal som iPhone 11 zadarmo poštou!”. Marketingové logo spoločnosti bolo pritom použité neoprávnene a pre ilegálne účely, za čo môže mať podvodník ďalší problém.

Slovenska posta hoax

Spoločnosť je ochotná pomôcť

V prípade potreby je pre klientov Slovenskej pošty sprístupnená telefónna linka zákazníckeho centra 0850 122 413 alebo e-mailová adresa zakaznickyservis@slposta.sk. Snáď sa vám však nestihlo nič také stať a dúfame, že hovor s podporou nebude potrebný.

Náš tip
Slovensko bude bez hoaxov. Sľubuje Facebook a nasadzuje nový nástroj kontroly

14.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+