MojAndroid

Označením “Slovenská pošta” máme na mysli entity vydávajúce sa za skutočnú Slovenskú poštu. Tieto neznáme entity už od septembra rozposielajú falošné e-maily, ktorými sa snažia nalákať obete. Tie si majú pomocou týchto e-mailov akože zmeniť adresu doručenia alebo uloženia zásielky.

“Slovenská pošta” od vás žiada dodatočné poplatky

Táto falošná Slovenská pošta sa na základe falošných e-mailov alebo SMS správ z vás snaží vylákať osobné údaje alebo peniaze. Vraj na úhradu poplatkov za doručenie zásielky alebo za preclenie zásielky, informuje na Facebooku Regulačný úrad.

Obsah e-mailu sa snaží napodobniť skutočné údaje Slovenskej pošty, ale našťastie s chybami. Tie si však málokto všimne, nakoľko ide o detaily ako fakt, že zákaznícka podpora funguje 24 hodín denne. Ide len o drobný detail, v skutočnosti však funguje len v pracovných dňoch medzi 8:00 až 17:00 hodinou. Taktiež sa adresát e-mailu pomýlil v telefónnom čísle zákazníckej podpory – to skutočné je 0850 122 413, kým chybné je 0850 192 413.

Tieto drobné chyby si však bežný príjemca e-mailu pravdepodobne nevšimne a hrozí, že im naletí. Skutočná Slovenská pošta nikdy nežiada uhradenie poplatkov cez e-mail alebo SMS. Slovenská pošta taktiež podala oznámenie na neznámeho páchateľa.

Takto môže vyzerať podvodný e-mail, viac príkladov nájdete na stránke Slovenskej pošty:

Podvodný e-mail "Slovenská pošta"

Náš tip
Používatelia PayPalu pozor! Táto SMS vás môže pripraviť o veľa

22.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+