MojAndroid

Samsung s príchodom svojej najnovšej vlajkovej série, Galaxy S24, prišiel aj s výraznými funkciami umelej inteligencie pre svoje zariadenia. Pomocou nich viete zefektívniť svoju prácu, presnejšie vyhľadávať na webe, či dokonca prekladať rozhovory v reálnom čase. Podľa predchádzajúcich informácií, sa mali tieto funkcie niekedy v lete dostať aj na staršie modely, a to konkrétne tie zo série Galaxy S23. Teraz by však mohlo byť všetko inak, informuje GSMArena.

Najprv to podľa oficiálnych vyjadrení Samsungu vyzeralo tak, že najnovšie vychytávky dostanú výhradne nové modely + o rok staršia séria Galaxy S23. Teraz sa však podľa niektorých odborníkov a uniknutých informácií dozvedáme, že pričuchnúť k funkciám umelej inteligencie dostanú aj majitelia staršej série Galaxy S22. 

Samsung S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra

Prezident mobilnej divízie spoločnosti Samsung TM Roh na valnom zhromaždení akcionárov povedal, že spoločnosť aktívne hľadá spôsoby, ako priniesť funkcie umelej inteligencie Galaxy do starších telefónov. Mohol by však nastať problém. Funkcionality sú limitované tým, že síce niektoré fungujú na princípe cloudového úložiska, no veľa z nich patrí priamo zariadeniu. To by mohlo sťažiť implementáciu do starších modelov.

Ostáva len čakať

Majitelia starších zariadení však majú nádej. Podľa posledných slov sa majú AI funkcie dostať aj do modelu Galaxy S23 FE, ktorý využíva práve čipsety predchádzajúcej vlajkovej série. Šanca tam teda určite je. Nevieme to však s istotou potvrdiť a ticho je aj samotný výrobca. Môže ísť o určitú formu prekvapenia, ktoré môžu odhaliť pri predstavovaní niektorých nových zariadení.

Ostáva len čakať a nám majiteľom zariadení tejto série dúfať, že aspoň niektoré funkcie prídu na naše zariadenia.

Náš tip
Google Pixel 8a príde zrejme v máji. Hovorí sa o oficiálnej distribúcii aj na Slovensko
21.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+