MojAndroid

Nie je to nič, čo by sme neočakávali. Smartfóny radu Galaxy Note boli predstavované každoročne v druhej polovici roka. Najnovšie Samsung v tomto období roka predstavuje svoje skladacie novinky. Obľúbené pero S Pen však nezmizlo, len sa presunulo do vlajkového radu Galaxy S.

Už k minuloročnému Samsungu Galaxy S21 Ultra bolo možné S Pen dokúpiť, spoločne so špeciálnym ochranným krytom, v ktorom bolo umiestnené. Pero síce ponúkalo všetky funkcie zo série Galaxy Note, no nebolo integrované priamo v tele zariadenia. Pre fanúšikov série Galaxy Note to nebolo ono.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Až teraz prišiel nový Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorý má pero zabudované v tele a dizajnom akoby z oka vypadol modelu Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Ide teda o jeho plnohodnotného nástupcu. O tom, že Samsung mal naplánované ukončenie série Galaxy Note, sme už vedeli dávnejšie. Podľa portálu Theverge to teraz oficiálne potvrdil aj samotný výrobca.

Značka Galaxy Note končí

Značka Galaxy Note teda nebude existovať. Smartfóny boli známe už od prvého modelu veľkými displejmi a spomínaným perom S Pen, na ktoré používatelia nedajú dopustiť. Po novom tak budeme začiatkom roka vídať novinky z radu Galaxy S, pričom ten najvybavenejší bude ponúkať aj podporu S Pen.

Druhá polovica roka už nebude patriť radu Galaxy Note, ale skladacím modelom, v ktorých spoločnosť vidí budúcnosť. Aktuálny Galaxy Z Flip3 sa naozaj podaril, výrobcovi sa podarilo znížiť aj jeho predajnú cenu. Rovnako skvelý je aj Galaxy Z Fold3, ktorý priniesol množstvo dôležitých vylepšení.

Náš tip
Meta v EÚ zablokovala prístup k ruským štátnym médiám RT a Sputnik
3.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+