MojAndroid

Mnoho používateľov využíva možnosť vytvorenia snímku obrazovky aj niekoľkokrát za deň. Môže ísť o spestrenie konverzácie alebo o uloženie určitých informácií z webových stránok. Táto procedúra si však obvykle vyžaduje niekoľko krokov či dokonca aplikácií. Celý tento proces vytvárania a úpravy snímkov obrazovky vám ale uľahči aplikácia Screenshot Crop & Share.

Náš tip
Ako vytvárať „rolujúce“ screenshoty na Androide | NÁVOD

Aplikácii musíte v prvom rade poskytnúť určité povolenia v rámci systému. Využitím informácií s notifikačného centra dokáže detegovať, že chcete vytvoriť screenshot a ponúkne vám prekrytie v podobe plávajúcich tlačidiel. K dispozícii máte orezanie, úpravu, rozmazanie niektorých častí snímku či naopak zvýraznenie niektorých častí snímku pomocou funkcie pera (môžete si tiež nastaviť farbu či hrúbku “zvýrazňovača”).

Vami upravený snímok obrazovky môžete zdieľať na sociálne siete či odoslať do správy alebo mailom. Aplikácia bola nedávno aktualizovaná a prináša možnosť úpravy farby akčných tlačidiel či vytvorenie čiastočného snímku obrazovky. V aktualizácii boli odstránené aj problémy s pádom aplikácie na niektorých zariadeniach. Môžete si tiež vybrať veľkosti plávajúcich “bublín” a umiestniť skratku aplikácie na svoju domovskú obrazovku ale zároveň tiež ostatné obrazovky.

Náš tip
Android 7.1 by mal podporovať vytváranie screenshotov časti obrazovky | VIDEO

Táto šikovná aplikácia s názvom Screenshot Crop & Share je dostupná na stiahnutie v Obchode Play zadarmo. Niektoré funkcie ako napríklad rozmazanie určitej časti snímku obrazovky sú k dispozícii len za príplatok vo forme in-app nákupu.

Verzia: 2.06
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.06
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcommunity

22.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+