MojAndroid

Možnosť vytvárať screenshoty obrazovky je tu s nami už od verzie Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. V čistom Androide ostáva táto funkcionalita dodnes v podstate bezo zmien, a to aj napriek tomu, že viacerí výrobcovia vo svojich nadstavbách ponúkajú jej pokročilejšie varianty. Tak napríklad, viaceré modely smartfónov ponúkajú možnosť vytvárať tzv. rolujúce screenshoty, či snímky len konkrétnej časti obrazovky. Hoci  ani najnovší Android 7.1 takéto funkcie oficiálne nepodporuje, tak jeho používateľom svitá na lepšie časy.

Google sa totižto funkciu screenshotov skutočne rozhodol vylepšiť, aj keď zatiaľ len skryto. Priamo v najnovšom Androide je totižto ukrytá funkcia vytvárania screenshotov len vybranej časti obrazovky. Aktivovať sa ju podarilo senior členovi XDA fóra MrWasdennochovi, ktorý ju demonštroval aj na Nexuse 4. Ako nová funguje môžete vidieť na videu. Samozrejme, to kedy príde aj do oficiálneho vydania Androidu je otázne, vzhľadom na jej prítomnosť a podporu v jadre systému, by to však malo byť už len otázkou krátkeho času.

7.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+