MojAndroid

Vytvárať screenshoty je na Androide triviálnou záležitosťou. Stačí podržať správnu kombináciu tlačidiel a screenshot obrazovky je na svete, pripravený na zdieľanie alebo ďalšie úpravy. Čo však robiť v situácii, keď potrebujete vytvoriť snímok celej webovej stránky alebo konverzácie v chatovom okne? V tom prípade je najvhodnejšie vytvoriť tzv. “rolujúci” screenshot, ktorý zachytí všetko čo je dostupné na obrazovke aj mimo nej.

Postup ako na to je veľmi jednoduchý. Stačí ak si z obchodu Play stiahnete aplikáciu Stitch & Share, ktorá to najťažšie urobí za vás.

Ako na to:

Verzia: 2.1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.6
Aktuálna cena: Zdarma
  • V nastaveniach aplikácie môžete vybrať automatickú detekciu screenshotov, ktorá vám po ich vytvorení ponúkne v notifikačnom paneli možnosť ich spojenia.
  • Screenshoty vytvárajte postupne tak, ako ich budete chcieť spájať. Jednotlivé snímky obrazovky sa musia čiastočne prekrývať.
  • Otvorte screenshoty v aplikácii, alebo stlačte v notifikačnom paneli upozornenie z aplikácie, ktoré vám umožní zdieľať alebo uložiť rolujúci screenshot.
  •  V aplikácii stlačte zelené tlačidlo so šípkou v pravom dolnom rohu. Uložte alebo zdieľajte vytvorený screenshot.
  • Ak nechcete, aby sa v aplikácii zobrazovali reklamy a v screenshotoch nebol umiestnený watermark, tak si môžete kúpiť prémiovú verziu aplikácie za 0,99€.
15.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+