MojAndroid

V poradí už piaty ročník ankety Smart Banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Na základe odovzdaných hlasov vyhodnotíme najlepšie bankové aplikácie podľa ich funkcií a vlastností, ktoré svojim klientom ponúkajú jednotlivé banky. Hlasovanie prebieha od 7. februára do 15. marca 2020. Tak neváhajte a odovzdajte hlas svojej obľúbenej bankovej aplikácii!

  • Hlavnou cenou v ankete Smart Banka 2019 je nový smartfón v hodnote 1000 eur!

smartbanka-hlasuj

Platenie mobilom je v kurze

V tomto článku sa trochu povenujeme možnostiam platieb nositeľnými zariadeniami v jednotlivých bankách. Na Slovensku môžeme platiť klasicky – kartami, prípadne mobilmi a hodinkami. Ktorá banka ponúka ktorú službu?

Na Slovensku môžeme mobilmi platiť od 28. februára 2018. Práve toto je dátum, kedy bola spustená služba Google Pay. 26. júna 2019 sa pridala ďalšia populárna služba – Apple Pay.

Kedy bola spustená ktorá služba?

  • Google Pay: 28.2.2018
  • Garmin Pay a Fitbit Pay: 25.4.2019
  • Apple Pay: 26.6.2019

Platí, že všetky naše najväčšie banky už ponúkajú platby mobilom. Buď ide o spomínané služby Google Pay, Apple Pay alebo vlastnú službu. Vlastný platobný systém doteraz ponúkali dve banky – Tatra banka a ČSOB banka. Avšak Tatra banka nedávno prešla na Google Pay.

BankaGoogle PayApple PayFitbit PayGarmin Pay
365.bankÁnoÁnoÁnoÁno
ČSOBNie*NieNieNie
Fio bankaÁnoÁnoNieNie
mBankÁnoÁnoÁnoÁno
OTP bankaÁnoNieNieNie
Poštová bankaÁnoÁnoÁnoÁno
Prima bankaÁnoÁnoNieNie
RaiffeisenNieNieNieNie
Slovenská sporiteľňaÁnoÁnoÁnoÁno
Tatra bankaÁnoÁnoNieNie
Unicredit BankÁnoÁnoNieNie
VÚBÁnoÁnoNieNie

*Vlastné riešenie platieb pomocou smartfónov s Androidom

V tabuľke môžete vidieť, že hodinkami Fitbit a Garmin u nás zaplatíte len v štyroch bankách. Všetky štyri ponúkajú platby prostredníctvom Apple Pay aj Google Pay.

smartbanka-hlasuj

Náš tip
Google Pay v praxi: Vyskúšali sme bezkontaktné platby + návod ako nastaviť a používať službu

Náš tip
Apple Pay konečne na Slovensku! Ako platiť iPhonom? | NÁVOD
10.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+