MojAndroid

Fotoaparáty vlajkových smartfónov majú dnes už tak dostačujúcu kvalitu, že sú nástrojom na tvorbu videí aj pre veľa profesionálnych videoblogerov. Spoločnosť Samsung teraz zašla ešte ďalej a s pomocou svojej vlajkovej lode vytvorila hudobný videoklip v spolupráci so slovenskou speváčkou a českým rapperom.

Videoklip poslúži ako reklama na schopnosti fotoaparátu smartfónu

Videoklip slovenskej speváčky Emmy Drobnej a českého rappera Doriana sa volá Feeling. Natočil sa počas jedného dňa a nákladnú techniku na natáčanie nahradil smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Videoklip bol natáčaný v štúdiu s rôznofarebným pozadím a dekoráciami pripomínajúcimi tropické prostredie.

Potencionálny zákazník môže vo videoklipe vidieť, ako si fotoaparát Galaxy S21 Ultra 5G poradí s natáčaním videí v interiéri, rôznymi farbami a pohybujúcimi sa postavami. V pohybe bol pri natáčaní aj samotný smartfón, takže sú vidieť aj schopnosti jeho pokročilej optickej stabilizácie fotoaparátu. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G je prítomný aj priamo vo videoklipe.

Video natočili v rozlíšení 4K a rýchlosťou 60 fps, detaily točili teleobjektívom a na širšie zábery zase využili primárny objektív alebo ultraširokouhlý objektív. Nesmierne užitočným sa ukázal Pro Video mód, ktorý umožňuje presnú kontrolu nad všetkým nastavením kamery. Pri natáčaní tak mali filmári dokonalú expozíciu, rýchlosť uzávierky aj vyváženie bielej.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G


Aké sú špecifikácie fotoaparátu Galaxy S21 Ultra 5G?

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G má jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Primárny snímač ponúka rozlíšenie 108 megapixelov, laserové zaostrovanie, optickú stabilizáciu obrazu a svetelnosť  f/1.8. Ultra-širokouhlý snímač má automatické zaostrovanie, uhol záberu 120 stupňov. Rozlíšenie tohto snímača je 12 megapixelov a svetelnosť f/2.2.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Pre zoomovanie sú tu hneď dva špeciálne objektívy. Jeden klasický teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením, optickou stabilizáciou obrazu, rozlíšením 10 megapixelov a svetelnosťou f/2.4. Druhý teleobjektív dokáže opticky priblížiť až desaťkrát. Má rozlíšenie 10 megapixelov, optickú stabilizáciu obrazu a svetelnosť f/4.9.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21Ultra | Foto: Redakcia

Maximálne rozlíšenie natáčaného videa môže byť 8K pri frekvencii 24 fps. Pri 4K rozlíšení môže byť frekvencia snímania až 60 fps. Pre natáčanie športových aktivít sú k dispozícii spomalené videá v rozlíšení 720p pri frekvencií 960 fps. Dvojica mikrofón zaznamená pri videu zvuk v stereo kvalite.

Náš tip
V Instagrame bude viac reklám, dostanú sa aj do Reels

 

24.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+