MojAndroid

Kórejská spoločnosť zverejnila výsledok hospodárenia za posledný štvrťrok 2018. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2017 sa zisk znížil až o 29 percent. Dôvodom nižšieho zisku je podľa Samsungu nižší záujem o smartfóny celosvetovo, čo sa prejavilo na znížených dodávkach displejov a samotných smartfónov. Rovnako za to môže aj znížený dopyt po pamätiach. Je to tiež oblasť, v ktorej hrá kórejský výrobca dôležitú úlohu.

Rekordný výsledok aj napriek slabšiemu štvrťroku

Prevádzkový zisk spoločnosti za posledný štvrťrok 2018 predstavuje sumu 9,7 mld. dolárov, čo je o 29 percent menej ako v rovnakom období predchádzajúceho roku. Celkové tržby Samsungu predstavovali v roku 2018 sumu 219 mld. dolárov, z čoho bol čistý zisk na úrovni 52,9 mld. dolárov. Zaujímavé je, že celkovo dosiahol Samsung v roku 2018 rekordné výsledky, aj napriek slabšiemu poslednému štvrťroku.

V budúcnosti sa očakáva ďalší pokles

Najväčší vplyv na nižšom zisku mal znížený dopyt po pamäťových čipoch. V budúcnosti sa očakáva podobný vývoj, ľudia už elektroniku a smartfóny nekupujú tak vo veľkom, ako tomu bolo doteraz. Zníženie predaja sa očakáva aj na poli samotných smartfónov, nie je to však len v prípade Samsungu, pocítia to pravdepodobne všetci výrobcovia.

Samsung sa však o chvíľu chystá predstaviť najnovšie vlajkové lode pre rok 2019, z radu Galaxy S10. Práve ich predaj by mohol byť hlavným ťahúňom spoločnosti v najbližších mesiacoch. Neskôr v roku 2019 by sa mohol dopyt po smartfónoch, displejoch a pamäťových čipoch znovu trochu zvýšiť.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Samsung Galaxy S10 bude vyzerať takto! Minimálne rámiky a diera v displeji
Náš tip
Nová akvizícia Samsungu prinesie jeho smartfónom lepší optický zoom
Náš tip
Samsung vymení plastové balenia smartfónov za ekologickejšie materiály
31.1.2019
Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+