MojAndroid

Kórejská spoločnosť zverejnila výsledok hospodárenia za posledný štvrťrok 2018. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2017 sa zisk znížil až o 29 percent. Dôvodom nižšieho zisku je podľa Samsungu nižší záujem o smartfóny celosvetovo, čo sa prejavilo na znížených dodávkach displejov a samotných smartfónov. Rovnako za to môže aj znížený dopyt po pamätiach. Je to tiež oblasť, v ktorej hrá kórejský výrobca dôležitú úlohu.

Rekordný výsledok aj napriek slabšiemu štvrťroku

Prevádzkový zisk spoločnosti za posledný štvrťrok 2018 predstavuje sumu 9,7 mld. dolárov, čo je o 29 percent menej ako v rovnakom období predchádzajúceho roku. Celkové tržby Samsungu predstavovali v roku 2018 sumu 219 mld. dolárov, z čoho bol čistý zisk na úrovni 52,9 mld. dolárov. Zaujímavé je, že celkovo dosiahol Samsung v roku 2018 rekordné výsledky, aj napriek slabšiemu poslednému štvrťroku.

V budúcnosti sa očakáva ďalší pokles

Najväčší vplyv na nižšom zisku mal znížený dopyt po pamäťových čipoch. V budúcnosti sa očakáva podobný vývoj, ľudia už elektroniku a smartfóny nekupujú tak vo veľkom, ako tomu bolo doteraz. Zníženie predaja sa očakáva aj na poli samotných smartfónov, nie je to však len v prípade Samsungu, pocítia to pravdepodobne všetci výrobcovia.

Samsung sa však o chvíľu chystá predstaviť najnovšie vlajkové lode pre rok 2019, z radu Galaxy S10. Práve ich predaj by mohol byť hlavným ťahúňom spoločnosti v najbližších mesiacoch. Neskôr v roku 2019 by sa mohol dopyt po smartfónoch, displejoch a pamäťových čipoch znovu trochu zvýšiť.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Samsung Galaxy S10 bude vyzerať takto! Minimálne rámiky a diera v displeji
Náš tip
Nová akvizícia Samsungu prinesie jeho smartfónom lepší optický zoom
Náš tip
Samsung vymení plastové balenia smartfónov za ekologickejšie materiály

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+