MojAndroid

Spoločnosť Samsung v nedeľu informovala, že končí s plastovými baleniami smartfónov a nahradi ich inými, ekologickejšími materiálmi, napríklad papierom či recyklovanými bioplastami. Malo by sa tak udiať už v prvom polroku 2019.

Čo sa smartfónov, tabletov a nositeľných zariadení týka, Samsung kompletne nahradí plastové prvky v balení papierovými. Zmeny sa však dotknú aj väčších elektronických výrobkov, ako napríklad chladničiek či práčok. Veľké plastové obaly budú nahradené recyklovanými bioplastami.

Zmeny sa chystajú aj v samotnom prevedení výrobkov, výrobca totiž plánuje nahradiť lesklé prvky tmavými, čím zníži využívanie plastových ochranných filmov. Do roku 2030 chce spoločnosť použiť 500 tisíc ton recyklovaného plastu.

“Sme odhodlaní recyklovať a minimalizovať znečistenie spôsobené našimi výrobkami. Používať budeme materiály, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu, aj keby to malo mať za následok zvýšenie nákladov na výrobu.” povedal Gyeong-bin Jeon, šéf zákazníckeho centra Samsungu.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Samsung Galaxy A9 Pro: Diera v displeji ide do sveta
Náš tip
Samsung Galaxy S10 bude vyzerať takto! Minimálne rámiky a diera v displeji
Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 dostáva stabilnú verziu Android 9.0 Pie [DOPLNENÉ: AJ NA SLOVENSKU]

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+