MojAndroid

Pred asi týždňom juhokórejská spoločnosť Samsung ohlásila, že Samsung Wallet nahradí doterajšie služby Samsung Pass a Samsung Pay. Práve teraz sa tak oficiálne stalo. Toto prináša nová aplikácia, ktorú si už môžu nainštalovať cez Galaxy Store používatelia z vybraných krajín. Príchod novej aplikácie bol ohlásený na stránke news.samsung.com.

Služba Samsung Wallet je momentálne dostupná len v obmedzenom počte krajín

Podmienkou na spustenie a využívanie Samsung Wallet je vlastniť taký Samsung smartfón, ktorý by bol kompatibilný aj so službou Samsung Pay a má nainštalovaný operačný systém Android 9.0 a vyšší. Ďalšou podmienkou je, že žijete v jednej zo šiestich krajín – vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Spojenom kráľovstve či v Spojených štátoch amerických. Web SamMobile však tvrdí, že služba je dostupná aj v domovskej Južnej Kórei.

Samsung Wallet
Samsung Wallet | Zdroj: news.samsung.com

Už žiadne nosenie plastových kartičiek. Všetko máte v telefóne

Samsung Wallet dokáže uchovávať vaše fyzické karty a doklady, ako kreditne a debetné karty, digitálne kľúče (či už od domova alebo auta), darčekové poukážky, zdravotné preukazy, prihlasovacie heslá k virtuálnym účtom, členské karty, dáta k účtom s kryptomenami alebo aj vašu letenku. Nemusíte sa pritom obávať o svoje dôležité dáta. Všetko je bezpečne uložené vďaka systému Samsung Knox. Do Samsung Wallet viete pristupovať aj svojimi biometrickými informáciami, čo značne zefektívňuje prihlasovanie.

Samsung Wallet: Reakcia na znovuzrodenie Google Wallet

17.6.2022

Používatelia ešte stále čakajú na príchod novej Google Wallet, ktorá má nahradiť Google Pay. Samsung si túto aktivitu amerického giganta všimol a reagoval svojou alternatívou. Podľa webu Android Central sa bude nazývať Samsung Wallet.

Samsung Wallet bude schopnou konkurenciou pre iných gigantov

Samsung Wallet bude vlastne spojením dvoch už existujúcich služieb tejto spoločnosti, a to Samsung Pay a Samsung Pass. To znamená, že používateľ si nebude môcť nechať telefónom zapamätať iba platobné digitálne karty, ale aj napríklad ukladať heslá a využívať namiesto nich biometrické zabezpečenie v podobe skenovania tváre či odtlačku prsta.

Samsung Wallet tiež umožní monitorovať svoje nakúpené kryptomeny, uchovávať letenky či potvrdenia o vakcinácii proti koronavírusu. Príde aj možnosť uchovávania digitálnych kľúčov od domu či od áut značiek BMW, Hyundai a Genesis. Do novej združenej aplikácie by mala do konca roka doraziť aj podpora pre pridanie vodičských preukazov. Vaše údaje budú bezpečne uchované v aplikácii vďaka technológii Samsung Knox.

Od 16. júna bude služba dostupná v domovskej Južnej Kórei, ale aj v niektorých európskych štátoch, počnúc Spojeným kráľovstvom, Francúzskom, Talianskom a Španielskom. Od rovnakého dátumu sa aplikácia sprístupní aj pre používateľov zo Spojených štátov amerických. O deň na to príde alternatíva k Samsung Pay aj do Nemecka. Momentálne nevieme, či služba Wallet od Samsungu príde niekedy aj k nám na Slovensko alebo napríklad do našich susedných krajín. Ak by sme dostali nejaké informácie, budeme vás o tom samozrejme informovať.

Náš tip
Pre Google pracoval na umelej inteligencii. Suspendovali ho z bizarného dôvodu

23.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+