MojAndroid

Fanúšikovia juhokórejského giganta Samsung sa môžu počas septembra tešiť na ďalšiu bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá sa bude týkať viacerých modelov strednej a vyššej triedy. Prvý modelový rad, ktorý dostal Septembrovú aktualizáciu bol Galaxy S20 FE. Za posledné týždne bol tento update postupne vydaný aj na série Galaxy S10 Lite, Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Note 20, Galaxy Z Flip, Galaxy A52 a Galaxy A72. Informácie poskytol webový portál SamMobile.

Galaxy S10

Smartfóny Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ dostávajú vo Švajčiarsku novú aktualizáciu s firmvérovou verziou G97xFXXSCFUH5. Táto verzia obsahuje septembrový bezpečnostný update, bežné opravy chýb a taktiež aj vylepšenia stabilného chodu zariadenia. Známa firma čoskoro zverejní podrobné zmeny, ktoré budú obsiahnuté v najnovšej aktualizácii.

Samsung Galaxy S10 Plus
Samsung Galaxy S10+ | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

Smartfóny Galaxy S10 boli vydané vo februári 2019 s Androidom 9.0 Pie, ktorý bol založený na One UI, tak ako aj ostatné verzie Androidov. Na konci roka 2019 tieto modely obdržali Android 10 a update na Android 11 na začiatku roka 2021.

Galaxy Note10

Bezpečnostný update dostane aj séria Galaxy Note 10. Južná Kórea je prvou oblasťou, kde tieto smartfóny už dostávajú novú aktualizáciu. Firmvérová verzia má označenie N971NKSU2FUH7. Obsahuje septembrové bezpečnostné opatrenia a podobne ako u smartfónov Galaxy S10 aj opravy chýb a stabilizovanie systému zariadenia.

Samsung Galaxy Note 10
Foto: Redakcia


{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung Galaxy A52, Galaxy A72

Smartfóny Galaxy A52 obdržia septembrovú aktualizáciu ako prvé v Indii, ale séria Galaxy A72 vypúšťa aktualizáciu na území Ruska. Firmvérová verzia pre Galaxy A52 je A525FXXU4AUH3 a pre Galaxy A72 má označenie A725FXXU4AUH2. Zmeny zahrnuté v tejto aktualizácii sa od Galaxy S10 a Galaxy Note10 nelíšia.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Foto: Redakcia


{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung vypustil tieto smartfóny do obehu len pred pár mesiacmi so softvérom Android 11. Zdroj uviedol, že Galaxy A52 a Galaxy A72 v budúcnosti čakajú tri dôležité aktualizácie operačného systému Android.

Samsung Galaxy A72 fialovy
Samsung Galaxy A72 | Zdroj: Samsung

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung Galaxy Fold

Tento smartfón neobdrží len bezpečnostnú aktualizáciu, ale dostane aj špecifickú verziu One UI 3.1.1 vytvorenú špeciálne pre skladacie zariadenia značky Samsung. One UI 3.1.1 je upravené tak, aby používanie skladacích telefónov bolo čo najlepšie a najjednoduchšie. Pôvodne bola táto nová verzia One UI na zariadeniach Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3 a konečne sa dostáva aj na staršie skladacie smartfóny.

Samsung Galaxy Fold fotoaparát
Foto: Samsung

One UI 3.1.1 má mnoho užitočných funkcií, ktoré si používatelia obľúbili. Najpoužívanejšou je Taskbar, ktorý “pripne” vaše obľúbené aplikácie na pravú stranu obrazovky. Rovnako obľúbená je funkcia Drag & Split. Tá umožňuje otvárať napríklad dve internetové stránky, no každú na jednej strane obrazovky skladacieho smartfónu. Často používaná funkcia Multi-Active Window dovoľuje používateľovi meniť výšku a šírku otvorenej aplikácie.

Tento update prináša aj spomínaný septembrový bezpečnostný balíček, ktorý si už môžu stiahnuť a nainštalovať majitelia týchto smartfónov v Kórei a niektorých častiach Európy.

Všetky série zmienených smartfónov sa určite onedlho dočkajú septembrovej aktualizácie aj na Slovensku. Po príchode aktualizácie dostanete upozornenie o tom, že je dostupná na stiahnutie. Prípadne si to môžete overiť prejdením do nastavení a softvérových aktualizácií. Ak sa po kliknutí na ikonku stiahnuť a inštalovať nezobrazia žiadne možnosti, tak nový septembrový balíček ešte nie je dostupný.

Zručnejší používatelia môžu využiť možnosť stiahnutia súboru z firmvérovej databázy a pomocou počítača si dokážete firmvér nainštalovať manuálne.

Náš tip
O2 rozširuje 5G sieť a prináša dvojnásobok dát v paušáloch

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+