MojAndroid

Spoločnosť Samsung aj naďalej usilovne pracuje na aktualizáciách svojich modelov. Tentokrát prišiel na rad skladací Galaxy Z Flip, ktorý dostáva na Slovensku najnovšiu bezpečnostnú záplatu z júla 2021.

Výrobca pre tento model (a mnoho ďalších) sľubuje veľké aktualizácie operačného systému Android po dobu 3 rokov. To znamená, že prišiel s Androidom 10, aktualizovaný bol na Android 11 a dostať by mal aj Android 12 a 13.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip / Foto: Redakcia


Okrem toho sa môžu majitelia Z Flip spoľahnúť aj na štvorročnú podporu, ktorá zahŕňa pravidelné bezpečnostné záplaty. Počas prvých troch rokov by malo ísť o mesačné, neskôr štvrťročné. To znie ako výborná podpora.

Vráťme sa ale späť k spomínanej aktualizácii. Ponúkol nám ju už aj náš redakčný smartfón. Okrem zlepšenej bezpečnosti prináša aj niekoľko menších úprav, ktoré by mali viesť k lepšej celkovej stabilite systému. Prelomové nové funkcie však nečakajte, je to len bežná bezpečnostná aktualizácia. To ale neznamená, že nie je dôležitá.

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia

OnePlus nedávno aktualizoval model Nord N10 5G na nový Android 11, čo je zároveň jeho posledná veľká aktualizácia. Nedávno sa potešili aj majitelia smartfónu Redmi 9, ktorý dostal aktualizáciu na Android 11. Najnovšieho Androidu 11 sa dočkal aj dvojročný Xiaomi Mi 9.

Náš tip
Toto sú všetky smartfóny, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 12
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+