MojAndroid

To, že Samsung patrí medzi špičku v aktualizovaní smartfónov, nie je žiadna novinka. Spoločnosť 13.12.2022 vydala decembrovú bezpečnostnú aktualizáciu pre štyri staršie zariadenia, medzi ktorými sa nachádza aj minuloročná vlajková loď Samsung Galaxy S21.

Ktoré smartfóny značky Samsung dostanú decembrovú aktualizáciu?

Úspešná séria smartfónov Galaxy S21 dostáva decembrovú bezpečnostnú záplatu s označením G991BXXU5DVKF. Podľa informácií z portálu Sammobile spoločnosť aktualizáciu vypustila vo Švajčiarsku, no o niekoľko dní sa dostane aj k nám. Aktualizácia má za úlohu opraviť niekoľko nezrovnalostí v systéme a jeho bezpečnosti.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Juhokórejský výrobca nezabudol ani na tretiu sériu skladacích smartfónov Galaxy Z Fold3. Portál SamMobile zverejnil aj firmvérové označenie decembrového balíčka pre tieto modely, ktoré je F926USQS2EVK7. Aktuálne je update dostupný len vo verziách od operátora Comecast na území Ameriky, onedlho by mal prísť aj k nám. Vývojári sa opäť zamerali na skvalitnenie bezpečnosti a stability systému.

Okrem vlajkových lodí Samsung myslí aj na zariadenia vyššej cenovej kategórie, akým je aj Galaxy S10. Podľa portálu SamMobile by všetky modely zo série už aktuálne mali mať decembrovú aktualizáciu dostupnú aj na území Slovenska. Balíček s označením G97xFXXSGHVL1 opäť používateľom prináša niekoľko bezpečnostných záplat a úprav ohľadom stabilizácie systému.

Séria smartfónov Samsung Galaxy Note 20 už síce aktualizáciu na území Európy dostala počas minulého týždňa, no teraz sa jej dosah rozšíri aj na územie Ameriky. Informácie z portálu SamMobile potvrdzujú, že update s firmvérovým označením N98xUSQS3GVKA je už teraz dostupný prostredníctvom operátora Comcast.

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Posledným smartfónom, ktorého sa týka nový bezpečnostný balíček je Samsung Galaxy A52. Po nedávnej aktualizácií na Android 13 s nadstavbou One UI 5.0 prichádza decembrový update s označením A525FXXS4CVK4. Portál SamMobile vo svojom článku uvádza, že balíček je zatiaľ dostupný v Nemecku a niektorých Kaukazských štátoch, no onedlho ho dostanú aj používatelia z ostatných krajín. Decembrová aktualizácia pre tieto modely neobsahuje žiadne úpravy pre systém Android 13.

Ak vlastníte jeden zo spomenutých smartfónov a mali by ste záujem o skontrolovanie dostupnosti decembrového updatu, môžete tak urobiť prejdením do nastavení a v časti softvérových aktualizácií jednoduchým kliknutím na políčko stiahnuť a inštalovať. Šikovnejší používatelia môžu skúsiť manuálne inštalovanie aktualizácie pomocou internetovej databázy.

Aktualizácie konkurencie

Množstvo konkurenčných výrobcov pracuje na implementovaní najnovšieho systému Android 13 do svojich smartfónov. Zoznam zariadení, ktoré obdržia aktualizáciu s novým systémom Android zverejnila aj spoločnosť Nokia. Podobný update obdržal aj smartfón OnePlus 8 a niekoľko ďalších smartfónov od Asusu.

Náš tip
Ústredný portál verejnej správy plánuje odstávku Slovensko.sk

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+