MojAndroid

Študenti FIIT STU majú možnosť využívať najnovšie technológie, ktoré sú im prístupné aj mimo vyučovacích hodín.  Zástupcovia spoločnosti Samsung Electronics slávnostne odovzdali digitálnu učebňu dekanovi Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) a zástupcom občianskeho združenia DIGIPOINT. Učebňa je súčasťou projektu Samsung STU FIIT DigiLab a môžu ju využívať študenti FIIT STU v Bratislave na štúdium, semestrálne projekty či absolventské práce. Cieľom projektu a samotnej učebne je vytvoriť pre študentov kreatívne prostredie pre štúdium a prípravu na budúce povolanie.

Náš tip
ZŠ Karpatská v Žiline: Pilotná prevádzka predmetu Programovanie pre Android začala

Samsung DigiLab

Samsung STU FIIT DigiLab bude tiež slúžiť pre rôzne druhy školení alebo špecializované workshopy a konferencie so zameraním na programovanie, grafický dizajn či všeobecne digitálne zručnosti, organizované občianskym združením DIGIPOINT, vytvoreným FIIT STU. Vybavenie učebne zahŕňa vybrané tablety radu Note, dotykové monitory, výkonné počítače a monitory s integrovanými tenkými klientmi, smart UHD televízory, smartfóny s príslušenstvom, tlačiarne a nábytok. Zariadenia vytvárajú jeden celok, s ktorým sa môžu študenti stretnúť v praxi vo firmách.

„Projekt Samsung STU FIIT DigiLab je ďalším míľnikom, prostredníctvom ktorého chceme prispieť k budovaniu moderného školstva na Slovensku a napomôcť mladým ľuďom k lepšej uplatniteľnosti na trhu práce,“ uviedol v rámci odovzdávania učebne Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak, a dodal: „Verím, že špičkové vybavenie učebne, ktoré majú odteraz študenti voľne k dispozícii, im pomôže k lepšiemu zžitiu sa s technológiami do takej miery, že ich to bude motivovať k lepším výkonom nielen v pracovnom ale i súkromnom živote.“

„Naša fakulta patrí medzi špičku vo vzdelávaní v IT oblasti na Slovensku. Digitálna učebňa, ktorú dnes otvárame, umožní študentom pracovať na svojich projektoch v motivačnom prostredí, aj mimo vyučovacích hodín. Veľmi nás teší, že sa nám spolu so spoločnosťou Samsung Electronic podarilo vybudovať tento priestor,“ uviedol Pavel Čičák, dekan FIIT STU.

Zdroj: Tlačová správa / Foto: MCH MojAndroid.sk

24.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+