MojAndroid

Spoločnosť Samsung uviedla svoj prvý smartfón so zakrivenými okrajmi v roku 2015, a nakoniec sa rozhodla vytvárať všetky svoje vlajkové lode so zakrivenými displejmi, až po najnovší Samsung Galaxy Note 9. Zakrivené okraje pôsobia veľmi luxusne a elegantne, nuž, tieto displeje sú aj najväčším rizikom pre vznik povrchových poškodení.

Displej bez odtlačkov prstov

Samsung používa pre svoje zahnuté displeje krycie sklo Gorilla Glass a budeme tvrdiť pravdu ak povieme, že rozbitý Gorilla Glass nie je zrejme nič neobvyklé, nie len medzi majiteľmi smartfónov od tohto výrobcu. Podľa patentu WIPO (World Intellectual Property Organization) sa Samsung rozhodol prevziať túto vec do vlastných rúk a dal si patentovať samoregenerujúcu oleofóbnu vrstvu, ktorá sa aplikuje na Gorilla Glass. Vzhľadom k tomu, že oleofóbna vrstva neudržiava žiadne odtlačky prstov, mali by sme mať vďaka samoregenerujúcej vlastnosti po čase ešte hladší používateľský zážitok z posúvania prstov po displeji.

Budúcnosť ochrany ohybných displejov?

Samoregenerujúca vrstva môže byť tiež riešením k ohýbateľnej obrazovke. Už roky sa hovorí o skladacom Samsungu Galaxy X, ale najnovšie informácie z Južnej Kórey naznačujú, že začiatkom roka 2019 prebehne predstavenie tohto modelu spolu s ďalším modelom z radu S a Note.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung to opäť dokázal, Galaxy Note 9 má najlepší displej
Náš tip
Samsung pripravuje nerozbitný displej. Je pravdepodobne lepší ako Gorilla Glass 6
16.8.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+