MojAndroid

Väčšina ľudí u minulý týždeň predstavenej novinky Samsung Galaxy Note 9 zamerala svoju pozornosť na jej stylus S-pen s podporou Bluetooth, veľkú kapacitu batérie alebo výkon. Netreba ale zabúdať, že Galaxy Note 9 má taktiež veľký a krásny AMOLED displej. Na prvý pohľad by sa podľa parametrov mohlo zdať, že sa oproti minulej generácii skoro nezmenil. Super AMOLED displej má opäť rozlíšenie 2960 x 1440 pixelov, ale uhlopriečka sa zväčšila o 0,1 palca na 6,4 palcov, čím sa trochu znížila jemnosť displeja (516 ppi). Lenže nieje AMOLED panel ako AMOLED panel, čo teraz potvrdzuje test serveru DisplayMate. Podľa neho má Samsung Galaxy Note 9 najlepší displej na trhu.

Test napríklad preukázal, že pri manuálnom móde je svietivosť displeja 710 nitov a pri automatickom až 1050 nitov. To je najvyššia nameraná hodnota v testoch DisplayMate. Displej má tiež najvyššiu absolútnu presnosť farieb, keďže pokrýva 113 % DCI-P3 a 14 2% vo farebnom priestore sRGB. Galaxy Note 9 má aj najmenšie svetelné a farebné skreslenie pri 30 stupňovom pozorovacom uhle. Na tieto výborne výsledky budú chcieť určite zareagovať konkurenti Samsungu. Na jeseň sa očakáva nástupca iPhonu X od Apple a Mate 20 Pro od čínskeho výrobcu Huawei, ktorý hrdo vyhlasuje, že zosadí Samsung z prvej priečky predajnosti smartfónov.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 vs Samsung Galaxy Note 8 | POROVNANIE
15.8.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+