MojAndroid

Spoločnosť Samsung oznámila rekordné zisky za posledný kvartál. Teraz to vyzerá, že toto pre Samsung vynikajúce obdobie sa pomaly končí. Za rovnaké obdobie minulého roka sa predaje síce nepatrne znížili (o 0,7 percenta), no zisk vzrástol až o 11 percent.

Predalo sa 31 miliónov kusov

V druhom kvartáli to ale pre spoločnosť nevyzerá najlepšie. Hlavne pokles predaja vlajkového modelu Samsung Galaxy S9 môže za to, že tržby začali klesať. Tento model sa predáva najmenej od doby Samsungu Galaxy S3. Celkovo sa predaj vlajkovej lode pre rok 2018 pohybuje na úrovni 31 miliónov predaných kusov. Najlepšie predávajúcou vlajkovou loďou bol Samsung Galaxy S7 z roku 2016, ktorého sa predalo až 50 miliónov kusov.

Náš tip
Test rýchlosti nabíjania: Samsung Galaxy S9 vs iPhone X vs Huawei P20 | VIDEO

Neskôr sa situácia môže zlepšiť, keďže Samsung má ešte jedno eso v rukáve. Už o niekoľko týždňov by mal byť predstavený ďalší model z radu Note, ktorý si svojich fanúšikov bezpochyby nájde. Samsung má aj iný dôvod na obavy, keďže momentálne je jediným dodávateľom OLED panelov pre spoločnosť Apple. Tá sa ale dohodla ohľadom dodávky nových panelov s kórejským LG, takže dodávky displejov od Samsungu sa pravdepodobne znížia.

7.7.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+