MojAndroid

Nová generácia vlajkovej rady Galaxy Note juhokórejskej spoločnosti Samsung by mala byť predstavená až v auguste, ale už dnes sa nám odhaľuje niekoľko parametrov a nových funkcií, ktoré by mala priniesť. Za uniknutými informáciami nestojí nikto iný ako známy leaker a ruský novinár Eldar Murtazin, ktorý si mal možnosť počas návštevy USA vyskúšať predprodukčnú vzorku Samsungu Galaxy Note 9 a s dojmami sa neváhal ihneď podeliť. Čo teda očakávaná novinka prinesie?

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8 dostáva júnovú bezpečnostnú aktualizáciu

Aktualizované 8.8 9:00

Nové propagačne obrázky ukazujú funkcie Samsung Galaxy Note 9

O stále nepredstavenom vlajkovom smartfóne Samsung Galaxy Note 9 už vieme prakticky všetko, napriek tomu naďalej unikajú nové informácie. Najnovšie v podobe oficiálnych propagačných obrázkov. Tie upozorňujú na nový S-pen s podporou bluetooth. Vďaka nemu by mal mať používateľ spúšťať fotoaparát alebo iné aplikácie na diaľku. Pero by malo byť tiež oveľa presnejšie a citlivejšie vďaka 4096 úrovniam tlaku. Propagačné obrázky tiež upozorňujú na inteligentný fotoaparát so svetelnosťou f/1.5, vďaka čomu s ním bude nemožne vyfotografovať zlú snímku aj za horších svetelných podmienok. Nechýba ani upozornenie na možnosť premeny smartfónu v počítač vďaka funkcii DeX.

Nové video potvrdzuje verziu Samsungu Galaxy Note 9 s 512 GB pamäte

Aktualizované 3. 8. o 13:20:

Spoločnosť Samsung dnes na svojom Youtube kanáli zverejnila nové video, ktoré púta na chystaný Samsung Galaxy Note 9 a upozorňuje na možnosť mať v zariadení až 1 TB miesta pre dáta. To dosiahnete kúpou verzie s 512 GB vnútornej pamäte a vložením microSD karty s kapacitou 512 GB. Tým odpadne problém s neustálym nedostatkom miesta a mazaním súborov.  Video tiež upozorňuje na nové pero S-pen a dlhú výdrž batérie.

Toto je predpokladaná európska cena zariadenia

Aktualizované 30.7. o 9:30:

Momentálne už poznáme aj predpokladané európske ceny pripravovaného zariadenia Samsung Galaxy Note 9. V základnej verzii by mal smartfón stáť približne 1050 EUR. Táto verzia ponúkne konfiguráciu 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska. Vyššia verzia, ktoré ponúkne až 512 GB interného úložiska bude drahšia. Jej cena sa očakáva na hodnote 1250 EUR. Informácie priniesol portál SamMobile.

S-Pen s Bluetooth a nová bezdrôtová nabíjačka Samsung

Aktualizované 23.7. o 11:30

To, že by mal stylus S-pen v chystanom Samsung Galaxy Note 9 podporovať Bluetooth, je známe už dlhšiu dobu. Vďaka komunite XDA sa táto informácia potvrdzuje z firmwaru pre tablet Samsung Galaxy Tab S4, ktorý by mal mať rovnako vybavený stylus S-pen. Čo všetko umožní?

  • Budete môcť ovládať hudobný prehrávač. Okrem toho, že budete môcť pomocou tlačítka na S-pene pauzovať alebo spustiť hudbu, budete pravdepodobne môcť aj preskočiť na ďalšiu skladbu.
  • Budete môcť ovládať vzdialenú spúšť fotoaparátu, čo sa hodí v prípade, keď budete chcieť niečo odfotografovať zadným fotoaparátom, ktorý podá lepšie snímky než predná selfie kamera.
  • Budete môcť vzdialene odomknúť Samsung Galaxy Note 9.
  • Tlačítko na S-pen bude vďaka bluetooth viac využiteľné v aplikáciach.
  • Pomocou S-pen spustíte hocijakú S aplikáciu.
  • Bude možné nastaviť, čo má tlačítko robiť po jednom aj po dvojkliku.

Vďaka uniknutému dokumentu brazílskeho regulátora máme opäť potvrdenú batériu s kapacitou 4000 mAh u Samsung Galaxy Note 9. To je o 21% väčšia hodnota než u modelu Samsung Galaxy Note 8. Vďaka tomu by mohla novinka patriť k top modelom s najvyššou výdržou na trhu.

Ďalší únik na twitteri potvrdzuje novú 25W bezdrôtovú nabíjačku pre Samsung Galaxy Note 9 – Samsung Wireless Charger Duo (EP-N6100). Tá umožní nabíjať buď dva smartfóny súčasne alebo smartfón spolu s novými Samsung Galaxy hodinkami, ktoré by mali byť predstavené spolu so Samsung Galaxy Note 9.

Uniknuté fotografie vo verzii Midnight Black

Aktualizované 19.7. o 12:30:

Len pár dní po predošlých únikoch prichádzajú ďalšie fotografie pripravovaného smartfónu Samsung Galaxy Note 9. Špičkový vlajkový smartfón v lákavej modro-žltej farebnej kombinácií alebo štandardná “Midnight Black” verzia. Aj takéto zábery prezradil známy Twitter účet @evleaks. Nový smartfón by mohol byť podľa dostupných informácií predstavený už 9. augusta 2018.

Odvážne farebné kombinácie | Žltý S-Pen

Aktualizované 13.7. o 11:00:

Leakster Ice Universe odhalil včera na svojom twitter účte oficiálny plagát ku Samsungu Galaxy Note 9. Môžeme na ňom vidieť Galaxy Note 9 v modrej farbe a S-pen naopak v žltej. Je pravdepodobné, že táto farba stylusu S-pen bude rovnaká aj u ďalších farebných variantov Galaxy Note 9. Spoločnosť tým pravdepodobne sleduje väčšie zvýraznenie jeho funkcionality, ktorá bude zahŕňať aj podporu bluetooth. Potvrdzuje sa nám tiež horizontálne umiestnenie duálneho fotoaparátu, snímača odtlačkov na zadne strane aj prítomnosť 3,5 m jacka.

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 sa z pohľadu dizajnu od predchodcu líšiť nebude. To nie je nič prekvapivé, pretože Samsung aj v rade S siaha k zásadnejšej zmene dizajnu až po dvoch rokoch. Malá zmena nastane len na zadnej strane telefónu u umiestnenia snímača odtlačkov pod duálnym fotoaparátom. Použitý materiál tela smartfónu sa nezmení, takže sa opäť môžeme tešiť alebo netešiť na celosklenené telo Galaxy Note 9. Bude ale ťažšie, za čo môže zvýšenie kapacity batérie. Tá by mala mať výborných 4000 mAh a podľa Eldara zabezpečí až 2 dni výdrže pri bežnej činnosti, respektíve 23 až 25 prehrávaní videa na maximálny jas.

Nový procesor rady Exynos má vraj vysoký výkon a podľa Eldara je Galaxy Note 9 jedno z najrýchlejších Android zariadení, ktoré mal možnosť vidieť. Zásluhu na tom má aj nová optimalizovanejšia verzia nadstavby Samsung Experience. Tá prinesie aj nové animácie, ktorá vraj vyzerajú veľmi podarene. Prítomný má byť aj hlasový asistent Bixby v novej verzii s podporou Eldarovej rodnej ruštiny. V USA by sa mal ale telefón predávať s procesorom Qualcomm Snapdragon 845 a zvyšok sveta dostane verziu s Exynosom. Najnižší pamäťový variant by mal mať 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. Ďalšie varianty by mali mať 8 GB RAM a 256 GB, respektíve 512 GB vnútornej pamäte. Fotoaparát by mal byť vybavený novou ISOCELL technológiou a zlepšením by mala prejsť optická stabilizácia.

Displej bude opäť vyrobený technológiou Super AMOLED a bude mať zahnuté okraje. Mala by byť ale zvýšená jeho svetelnosť a tým pádom aj viditeľnosť na priamom slnku. Vylepšenia by sa mohla dočkať aj funkcia Always on displej. Je možné, že sa jej vylepšenie nepodarí vyladiť do oficiálneho predstavenia a dočkáme sa ich až pri modeli Galaxy S10. Najpodstatnejšími zmenami by mal ale prejsť stylus S-pen, ktorý by mal po novom podporovať bluetooth. Vďaka tomu by s jeho pomocou šiel odomykať telefón aj na diaľku a malo by pribudnúť viacero nových možností pre biznis klientelu.

Všetky tieto novinky by sa nám mohli potvrdiť už 9. augusta na oficiálnom predstavení v New Yorku.

 

8.8.2018
Zdroj: PocketNow, GSMarena, PocketNow, SamMobile.com, EvLeaks (Twitter), TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+