MojAndroid

Predstavitelia spoločnosti Samsung majú dôvod na radosť. Firma totiž zaznamenala fantastický štvrťrok. Pozitívne výsledky avizovala dopredu a teraz sa predpovede spoločnosti naplnili. Obrat na úrovni 45,2 miliardy dolárov je o 5 % vyšší ako v rovnakom období minulého roku. Operatívny zisk na úrovni 8,14 miliardy zasa znamená ešte vyšší, až 18% nárast.

Mobilná divízia spoločnosti sa pritom podpísala pod vyše polovicu týchto čísel, čo v preklade znamená, že veľkú zásluhu na výborných výsledkoch majú najmä vlajkové lode Samsung Galaxy S7 a S7 edge. Práve väčší a drahší model so zahnutým displejom bol populárnejší ako štandardný model. Samsung sa už poučil z predchádzajúcich chýb a zaobstaral dostatok kusov telefónov pre obrovský dopyt zákazníkov.

Samsung_Galaxy_S7_edge-4

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/htc-10-vs-samsung-galaxy-s7-android-duel/

Samsung očakáva, že situácia bude pokračovať v nastolenom trende aj v treťom štvrťroku. Už o niekoľko dní očakávame predstavenie nového tabletofónu Samsung Galaxy Note 7, ktorý by mal zaujať zasa inú časť zákazníkov a okrem iného by tento telefón mal posilniť pozíciu výrobcu aj pred blížiacim sa obdobím Vianoc.

Zdroj: Samsung via GSM Arena, The Verge

28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+