MojAndroid

Ak si niekto myslel, že Samsung má svoje najlepšie časy za sebou, tak sa mýlil. Spoločnosť totižto vydala oficiálne očakávania z druhého kvartálu tohto roku (ktorý v týchto chvíľach vyhodnocuje), a tie sú viac než odvážne. Ak sa predpoklady juhokórejského výrobcu naplnia, zažije najplodnejšie obdobie od začiatku roka 2014.

 

Náš tip
Samsung znovu jednotkou v USA, Apple zaostáva a LG prekvapil

Samsung do dnešného dňa predal viac ako 26 miliónov kusov svojej vlajkovej lode Samsung Galaxy S7, zatiaľ čo jeho predošlé predpoklady hovorili o 25 miliónoch. Spoločnosti to zarobilo pekných 8,1 biliónov kórejských wonov, čo je v prepočte asi 7 miliárd dolárov. Samsung tak dostal druhý dych, ktorý stratil pri slabších minuloročných predajoch modelov Note 5 a Galaxy S6.

7 miliárd dolárov je o 20% viac, ako spoločnosť získala v Q1/2016 a Q2/2015. Zatiaľ nepoznáme čísla z druhého kvartálu tohto roka, no očakávame, že len mobilná divízia Samsungu v ňom zarobila asi 3,4 miliardy dolárov. Zaokrúhlené a dvakrát podškrtnuté, Samsung sa tento rok pekne rozbehol a za obdobie od začiatku apríla po koniec júna zarobil zrejme najviac za posledné dva roky. Počkáme si však na oficiálne čísla, ktoré toto vyhlásenie potvrdia už o niekoľko dní.

Zdroj: PocketNow

7.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+