MojAndroid

Je zvykom, že viacero výrobcov smartfónov si prispôsobuje v Android-softvéri napríklad rozhranie operačného systému. K tomu patrila mnoho rokov aj vlastná sada populárnych emojis. Nahrádzanie predvolených emojis vlastnými znakmi však nebolo vždy práve najšťastnejšie. Niekedy dochádzalo k tomu, že sa správne nezobrazovali na ostatných zariadeniach. V prípade Samsungu to boli dokonca až také zmeny, že v podstate nezodpovedali svojmu pôvodnému charakteru.

Náš tip
Dnes je svetový deň emoji. Toto je sedem faktov o smajlíkoch, ktoré možno nepoznáte

S novým používateľským rozhraním Samsung Experience 9.0 v Androide 8.0 Oreo však došlo k významným zmenám. Emojis sú stále trochu “svojské”, no rozhodne prichádzajú s väčším súladom so smajlíkmi v sadách iných výrobcov (a najmä originálu). Zaujímavosťou je určite použitie žltej “simpsonovskej” farby.

Čo sa týka zmien v rámci emojis, nájdeme tu konečne “koláčiky” namiesto pôvodných “kexíkov”, “ceriace zuby” namiesto akejsi grimasy, tvár zalizujúcu sa nad jedlom a podobne. Posúďte sami:

Spolu je tu 329 úplne nových emojis, ktoré sú rozlíšené aj farbou pleti či pohlavím. Korešponduje to teda so samotným štandardom Emoji 5.0.

+