MojAndroid

Je zvykom, že viacero výrobcov smartfónov si prispôsobuje v Android-softvéri napríklad rozhranie operačného systému. K tomu patrila mnoho rokov aj vlastná sada populárnych emojis. Nahrádzanie predvolených emojis vlastnými znakmi však nebolo vždy práve najšťastnejšie. Niekedy dochádzalo k tomu, že sa správne nezobrazovali na ostatných zariadeniach. V prípade Samsungu to boli dokonca až také zmeny, že v podstate nezodpovedali svojmu pôvodnému charakteru.

Náš tip
Dnes je svetový deň emoji. Toto je sedem faktov o smajlíkoch, ktoré možno nepoznáte

S novým používateľským rozhraním Samsung Experience 9.0 v Androide 8.0 Oreo však došlo k významným zmenám. Emojis sú stále trochu “svojské”, no rozhodne prichádzajú s väčším súladom so smajlíkmi v sadách iných výrobcov (a najmä originálu). Zaujímavosťou je určite použitie žltej “simpsonovskej” farby.

Čo sa týka zmien v rámci emojis, nájdeme tu konečne “koláčiky” namiesto pôvodných “kexíkov”, “ceriace zuby” namiesto akejsi grimasy, tvár zalizujúcu sa nad jedlom a podobne. Posúďte sami:

Spolu je tu 329 úplne nových emojis, ktoré sú rozlíšené aj farbou pleti či pohlavím. Korešponduje to teda so samotným štandardom Emoji 5.0.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+