MojAndroid

Malé obrázky v chatových konverzáciách si získali obrovskú popularitu. Z niekoľkých základných emotikonov s usmiatou či smutnou tváričkou sa stalo nesmierne množstvo obrázkov ľudí, zvierat a vecí, na aké si len spomeniete. A keď sa zdá, že už máme k dispozícii všetko, čo potrebujeme, zrazu sa zjavia ďalšie emoji. A tak je tomu aj tento raz. Unicode Consortium predstavilo až 161 nových charakterov.

Niektoré sme už videli v minulom roku a aj sme o nich písali. Bolo ich však menej a tak nás teraz nové emojis poriadne prekvapili svojou pestrosťou. Zaujímavosťou pritom je, že nových charaktorov tu zase až tak veľa nepribudlo, no vývojári sa pohrali skôr s farbami pleti. K jednotlivým brunetkám či úpravám vlasov nájdete viacero typov pleti, aby ste vedeli presne trafiť do charakteru osoby, ktorej chcete emoji poslať. Okrem farieb pleti tu však nájdete aj množstvo charakterov, ktoré majú mužský aj ženský ekvivalent. Okrem záporného hrdinu tu teda nájdete aj zápornú hrdinku. Všetky emoji nájdete tu.

Ďalšie novinky sa už potom týkajú rôznych ďalších vecí, napríklad je tu nové ovocie, jedlo, športy, časti tela (noha, zub, kosti) či dokonca pirátska vlajka. A ak by vám tieto emoji stále nestačili, môžete podať návrh na ďalšie emoji prostredníctvom tohto odkazu.

Na emojis sa oficiálne môžeme tešiť v praxi zhruba v priebehu augusta / septembra 2018.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+