MojAndroid

Už je to raz tak. Emojis, alebo po slovensky emotikony či smajlíky, si prerazili cestu do našej každodennej písanej komunikácie. Emotikony sa nezastavili pri smiešnom základnom počte či emóciách a prichádzajú s čoraz špecifickejším charakterom. Existuje dokonca niečo, čo sa nazýva Unicode Consortium a predstavuje zástupcov Google, Apple, Facebook a ďalších významných spoločností, ktorí riešia nie len samotných smajlíkov, ale aj ich cross-platformovú funkčnosť.

Pre rok 2017 si Unicode Consortium pripravilo 56 nových smajlíkov, o ktorých sme písali už v našom júnovom článku. Nuž a hoci s ešte naplno nedostali do praxe, je tu už ďalších 67 nových smajlíkov, ktoré prídu do praxe v roku 2018! Ponúkame vám prehľad týchto noviniek. Treba povedať, že v roku 2018 budeme konečne môcť niekou poslať zamračené ho… ehm, zamračenú hnedú kôpku (doteraz sa iba usmievala) alebo vysmiatu tváričku v plášti. Ak by to nestačilo, tak je tu aj serziózna tvár v plášti. A tak ďalej. Vyjadrovanie prostredníctvom emotikonov teda skutočne dokáže vystihnúť to, čo nevieme opísať ani slovami :)

(…a niekomu môžete poslať namiesto známeho “lajku” konečne aj nohu).

Náš tip
Dnes je svetový deň emoji. Toto je 7 faktov, o ktorých ste zrejme nevedeli

Tak ktorý nový smajlík sa vám najviac pozdáva? :) Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+