MojAndroid

Špeciálne edície produktov spoločnosti Samsung nie sú ničím novým. Tentokrát sa dostalo na nedávno predstavené smart hodinky Samsung Galaxy Watch6 Classic. Podľa portálu GSMArena budú Samsung Galaxy Watch6 Classic Astro Edition cieliť na milovníkov astronómie a cestovateľov.

Samsung Galaxy Watch6 (40 mm)
Samsung Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic

Samsung sa inšpiroval starodávnym nástrojom

Samsung sa pri tvorbe špeciálnej edície inšpiroval astrolábom. Ide o starodávny astronomický prístroj z mosadze alebo medi, používaný v minulosti na meranie času, výšok a uhlov i na určovanie polôh nebeských telies hlavne cestovateľmi. Astroláb vynašiel pravdepodobne Hipparchos v pol. 2. stor. pred n. l. a používal sa až do 17. stor.

Galaxy Watch6 Classic Astro Edition sú k dispozícii iba vo veľkosti 47 milimetrov a majú rám vo farbe „Black Astro“. V balení nájde zákazník ďalší látkový remienok a zberateľské predmety z edície Astro.  Samotné hodinky majú samozrejme exkluzívne softvérové ​​funkcie a ciferníky. To zahŕňa imitácie kompasu, lunárne a slnečné sledovače.

Navyše, zakúpením Astro edície získate prístup k exkluzívnym akciám v obchode spoločnosti Samsung, ktoré sú normálne určené pre VIP. Samotné hardvérové špecifikácie však ostali nezmenené. To znamená 1,5-palcový AMOLED displej s rozlíšení 480 x 480 pixelov, čipset Exynos W930, 16 GB vnútornej pamäte, GPS alebo vodeodolnosť 5 ATM.

V EÚ špeciálnu edíciu zatiaľ nekúpite

Negatívom je, že špeciálna edícia je určená pre región MENA (Stredný východ a severná Afrika). Astroláb, pretože symbolizuje odkaz regiónu vo vede a inováciách, najmä v oblasti času, astronómie a matematiky. V EÚ sa tak zatiaľ predávať nebude. Cenu a dostupnosť špeciálnej edície oznámi Samsung neskôr.

Náš tip
Instagram prináša funkcia, ktorá vylepší súkromie v konverzáciach
26.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+