MojAndroid

V polovici januára mnohí výrobcovia prezentujú svoje hospodárske výsledky za uplynulý rok a inak to nie je ani v prípade najväčšieho výrobcu. Samsung zaznamenal historicky prvý rok, kedy predaje smartfónov oproti predchádzajúcemu roku poklesli a hoci ide iba o minimálny pokles, je to dostatočne jasný indikátor celkového vývoja trhu.

V roku 2015 bolo predaných 1,3 miliardy smartfónov, čo je stále celkom slušný 10,3% nárast oproti predchádzajúcemu roku. Drvivú väčšinu tohto rastu majú ale na svedomí menšie čínske spoločnosti a mnohým tradičným výrobcom sa nedarilo tak, ako by si možno predstavovali. Inak to nie je ani v prípade spoločnosti Samsung, ktorá zaznamenala historicky prvý medziročný pokles predajov.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-13

Napriek tomu si ale kórejský výrobca drží náskok pred svojim prenasledovateľom z firmy Apple. Dôvod je jednoduchý – zatiaľ, čo Samsung pokrýva celé portfólio rozličných smartfónov, Apple sa zameriava iba na high-endy zariadenia a hoci zisky má spoločnosť z Cupertina obrovské, počet predaných kusov hovorí v prospech Samsungu. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v tomto roku. Je zrejmé, že trh je v súčasnosti pomerne nasýtený a výrobcovia budú musieť použiť iné zbrane, ak budú chcieť dosiahnuť aspoň také predaje ako v posledných rokoch. Pre používateľov to ale môže znamenať výhodu, keďže konkurenčný boj možno vyústi do lepších či lacnejších zariadení.

Zdroj: BusinessWire via pocketnow

16.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+