MojAndroid

Niet pochyb, že najväčšími konkurentmi na trhu s mobilnými zariadeniami sú momentálne americká spoločnosť Apple a jej juhokórejský konkurent Samsung. Zatiaľ čo Samsung si drží prvé miesto v rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov, tak druhý Apple má jednoznačne najpredávanejší model smartfónu a vďaka vysokej marži najväčšie zisky o ktorých môžu iný výrobcovia len snívať.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 vs Apple iPhone X | POROVNANIE

Okrem priamej konkurencie na trhu panuje medzi oboma spoločnosťami nevraživosť kvôli obojstrannému sa obviňovaniu z kopírovania a porušovania patentov. Patentové spory boli nedávno aspoň dočasne ukončené, ale to nebráni Samsungu navážať sa naďalej vo svojich reklamách do produktov Applu.

Samsung vs. Apple

V predošlej reklame zo série Ingenius (odkazujúcej na Apple Genius predajcov v oficiálnych predajniach Apple Store) sa Samsung oprel do pomalšej rýchlosti LTE u konkurenčných zariadení iPhone. V podobnom duchu pokračujú aj tri nové reklamy.

Prvá upozorňuje na horší fotoaparát v prípade zariadenia iPhone než má Samsung Galaxy S9/S9+ na základe testov DxOMark. Druhá si uťahuje z absencie 3,5 mm jacku a nutnosti dokúpiť redukciu pre pripojenie klasických slúchadiel. V prípade potreby počúvať hudbu a zároveň nabíjať ide o ešte väčší problém. Posledná je postavená na absencii príslušenstva pre rýchlonabíjanie priamo v originálnom balení iPhonov.

25.7.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+