MojAndroid

Patentové spory už tak akosi tradične patria k svetu mobilných technológií. Jeden z najznámejších, najstarších a možno najväčších sa konečne dostal ku svojmu koncu. Podľa tlačovej agentúry Reuters ukončili v stredu americká spoločnosť Apple a juhokórejský gigant Samsung na americkom federálnom súde v Kalifornii patentový spor, ktorý trval dlhých sedem rokov. Žiadne bližšie informácie okolo ukončenia sporu zatiaľ neboli poskytnuté. Nie je teda jasné k akému finančnému vyrovnaniu medzi spoločnosťami došlo.

Náš tip
FOTO DUEL: Apple iPhone X vs. Samsung Galaxy S9: Porovnanie fotoaparátov

Hovorca spoločnosti Apple odkázal novinárov na rozhodnutie súdu v máji, kedy bola Applu prisúdená kompenzácia v hodnote 539 miliónov dolárov. Už predtým ale Samsung vyplatil Applu 399 miliónov dolárov, takže mu ostáva doplatiť 140 miliónov. Aká suma bola ešte vysúdená tento týždeň nie je jasné. Hovorca spoločnosti Apple dodal, že firma si chráni dizajn svojich produktov a táto kauza bola viac než o peniazoch. Apple zažaloval svojho konkurenta už roku 2011 za okopírovanie dizajnu, grafického rozhrania a propagácie svojich produktov. Samsung mal porušiť viacero jeho patentov, ktoré sa týkali domácej obrazovky v iOS, dizajnu telefónu iPhone 3G, grafického rozhrania v aplikácii správy alebo tzv. bounce efekt po zaskrolovaní na koniec obrazovky. Samsung kontroval porušením jeho patentov na technológie UTMS a 3G zo strany Applu.

28.6.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+