MojAndroid

Nedávny únik používateľa Twitteru @heyitsyogesh naznačil, že juhokórejský výrobca smartfónov Samsung rokuje s japonským výrobcom fotoaparátov Olympus o spolupráci. Tá by mohla viesť k tomu, že spoločnosť Olympus bude vyrábať snímače fotoaparátov pre budúce Samsungy, informuje portál Gizmochina.

Spoločnosť Olympus je popredný výrobca obrazových snímačov a má za sebou pestrú históriu výroby fotoaparátov. Podľa úniku Olympus oslovil Samsung so žiadosťou o spoluprácu a rokovania prebiehajú podľa plánov. Partnerstvo môže vyvrcholiť tým, že spoločnosť Olympus vyrobí snímače pre model Galaxy S22, ktorý by mal byť predstavený v prvom štvrťroku 2022.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia


Juhokórejský výrobca údajne pracuje na čipsete s označením Olympus, čo je ďalším náznakom toho, že partnerstvo sa naozaj uskutoční. Ide o novú generáciu procesorov Exynos a očakáva sa, že prinesie výrazné zlepšenie výkonu v porovnaní so súčasným čipsetom Exynos 2100.

Ani jedna zo spoločností spoluprácu zatiaľ oficiálne nepotvrdila.

Samsung a Olympus nie sú jediní, ktorí spolupracujú na výrobe fotoaparátov pre smartfóny

Ak sa spolupráca týchto dvoch spoločností potvrdí, Samsung sa stane jedným z výrobcov smartfónov, ktorí spolupracujú s výrobcami fotoaparátov. K nim patrí napríklad Huawei a jeho partnerstvo so spoločnosťou Leica alebo spolupráca spoločností Vivo a Zeiss, vďaka ktorej vznikol model Vivo X60 Pro Plus s gimbalovou stabilizáciou obrazu. Najnovšie sa k nim pridal aj OnePlus, ktorý pri vývoji novej generácie vlajkových lodí OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro spolupracoval so spoločnosťou Hasselblad.

Náš tip
Samsung opäť aktualizoval viacero smartfónov | Zoznam

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+