MojAndroid

Samsung aj napriek problémom a finančným stratám spojených s fiaskom okolo Samsungu Galaxy Note 7, vykázal veľmi podarený štvrťrok, ktorý sa do histórie spoločnosti zapísal ako jeden z najúspešnejších za posledné tri roky. Celkové príjmy spoločnosti sa vyšplhali 45,8 miliardy dolárov, pričom čistý zisk sa vyšplhal na 7,2 miliardy dolárov. To je približne o 50% viac ako za rovnaké obdobie v roku 2015.

Náš tip
Samsung zistil príčiny chybnej batérie v Note 7. Začne robiť špeciálne testy

Aféra okolo tabletofónu Galaxy Note 7 však nebola bez dôsledkov. V skutočnosti ovplyvnila najmä príjmy v treťom fiškálnom kvartáli, kedy spoločnosť zarobila o 2,2 miliardy dolárov menej ako plánovala. Tento výpadok bol však iba dočasný a Samsung v 4. štvrťroku nabral na obrátkach a začal predávať viac smartfónov aj ďalších produktov, ktoré vyrába. O nárast príjmov a ziskov sa zaslúžili najmä výkonné pamäťové moduly, či UHD OLED panely pre televízory, po ktorých dopyt neustále rastie.

Samozrejme, nie menej dôležitou je aj mobilná divízia. Tá aj napriek problémom v treťom kvartáli vykázala medziročný nárast ziskov o 4%, čo v číslach predstavuje približne 2 miliardy dolárov. Do konca decembra 2016 predal Samsung až 90 miliónov smartfónov  a 8 miliónov tabletov. Začiatkom tohto roka má predaje podporiť najmä séria A (2017), ktorú výrobca začína predávať už aj u nás na Slovensku. Samozrejme, neskôr bude hlavným ťahákom nová vlajková loď Samsung Galaxy S8.

Zdroj: theverge

25.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+