MojAndroid

Na internet unikli pravdepodobné špecifikácie najnovšieho dostupného skladacieho mobilu od Samsungu – Samsung Galaxy Z Flip 3. Jeho najvýraznejšou novinkou je to, že prinesie až 120 Hz displej.

Samsung Galaxy Z Flip 3 špecifikácie

Samsung Galaxy Z Flip 3 špecifikácie: 120 Hz displej, dvoj až trojnásobne väčší predný displej a neznáme fotoaparáty

Samsung tento rok predstavil až dva dostupné sklápacie telefóny. Nesú názov Z Flip a Z Flip 5G. Očakávame nástupcu pre ďalší rok, ktorého názov mal byť Z Flip 2, ale pravdepodobne číslovanie poskočí až na 3. Možno chce mať Samsung logickú postupnosť v poradí, keďže už dva Z Flip telefóny vydal? Zároveň sa takto dobehne číslovanie rady Fold, ktorá má taktiež už dve generácie za sebou.

Samsung Galaxy Z Flip

Poďme teda už rovno na špecifikácie. Samsung Galaxy Z Flip 3 sa dočká skladacieho 6,9″ displeja, ktorého prelom by mal byť opäť o niečo menej viditeľný. Displej sa dočká až 120 Hz obnovovacej frekvencie, čo je veľký skok zo súčasných 60 Hz na Samsungu Galaxy Z Flip 5G. Vonkajší displej bude až dvoj alebo trojnásobne väčší, ako displej predchodcu. Taktiež by mal mať tenšie okraje a malú dieru pre selfie snímač.

Hovorí sa tiež o kapacite batérie, ktorá by mala dosiahnuť 3900 mAh, ale v skutočnosti to bude niekde okolo 3700 až 3800 mAh. Tak, či onak, je to väčšia batéria, než akú má súčasný Z Flip 5G. Očakáva sa aj zvýšená odolnosť vďaka použitiu modernejšieho ultra-tenkého skla.

V starších únikoch sa spomínali aj stereo reproduktory, no tento o nich nič nehovorí. O čom sa však hovorí, je odklad novinky Z Flip až do leta 2021. Možným problémom je nedostatok výrobných kapacít alebo možno Samsung chce predísť kanibalizácii predajov nového radu Galaxy S21, ktorá má vyjsť v januári.

Konkurencia

Najbližšou konkurenciou Z Flipu 3 bude pravdepodobne Motorola razr 5G. Tá ponúka podobný ohybný displej ako Samsung Galaxy Z Flip 3, avšak má slabšiu batériu (2800 mAh) a slabší procesor (Snapdragon 765G). Taktiež má na prednej strane oveľa väčší displej, ktorý je po novom plnohodnotný.

Motorola razr 5G

Bližšie porovnanie si dáme, keď vyjde Z Fold 3.

Huawei Mate Xs

Huawei to Samsungu nedaruje ani na poli ohybných zariadení. Mate Xs je však konkurenciou skôr pre Z Fold 2, než pre Z Flip 3. Mate Xs je po otvorení plnohodnotný tablet nie len bežný smartfón. Z toho dôvodu je nadradený svojou cenou, veľkosťou vnútorného displeja (8 palcov) a batériou (4500 mAh). Výkonom už pravdepodobne nebude nadradený, keďže obsahuje starší Kirin 990 5G a taktiež neobsahuje Google aplikácie.

GSMArena spomína, že Huawei už chystá nástupcu Mate Xs, ktorý by mal niesť názov Mate X2. Najväčšou zmenou bude, že sa bude ohýbať displejom dovnútra, ako Z Fold 2. Mate Xs totiž po zatvorení nechával displej vystavený vonkajším vplyvom okolia. Taktiež sa na zadnej strane objaví 4,5″ displej. Spomínaná novinka by mala dostať najnovší Kirin 9000 čip a až 66 W nabíjanie.

29.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+