MojAndroid

Ďalšie špičkové hodinky Samsung Galaxy Watch7 prinesú s veľkou pravdepodobnosťou významné zmeny z pohľadu na výkon a výdrž. Budú totiž poháňané pokročilým čipom, informuje web GizmoChina.

Moderný výrobný proces zabezpečí lepšiu výdrž a navýšenie výkonu

Samsung do svojich pripravovaných inteligentných hodiniek implementuje čipset Exynos W940, teda prvý 3 nm podomácky vyrobený čip. Ako je možné očakávať, pôjde o podstatnú výraznú zmenu pri porovnaní s dnešnými smart hodinkami, ktoré využívajú čipy vyrábané 5 nm procesom, čo sa nezmenilo od roku 2021 pri predstavení modelu Samsung Galaxy Watch4.

Samsung Galaxy Watch6 Classic
Samsung Galaxy Watch6 Classic

Prechod na modernejší technologický proces implementuje do čipu fyzicky menšie tranzistory, ktoré sú energeticky menej náročné a vďaka ich väčšiemu množstvu na jednotku plochy povoľujú i vyšší výpočtový výkon. Keďže inteligentné hodinky od Samsungu mali doteraz celkom obmedzenú životnosť batérie na jedno nabitie, sme si istí, že používatelia túto zmenu privítajú. Samozrejme, bude ju nutné aj následne otestovať v praxi.

Samsung Galaxy Watch6
Samsung Galaxy Watch6

Používateľské rozhranie by tiež mohlo byť rýchlejšie a Exynos W940 by okrem iného mohol ponúknuť aj ďalšie novinky, ktoré by napríklad spresnili monitorovanie športových aktivít. Oficiálne predstavenie smart hodiniek Samsung Galaxy Watch7 je očakávané na druhú polovicu budúceho roka, približne v čase, kedy juhokórejský gigant predstavuje svoje skladacie smartfóny.

Náš tip
Už aj na Slovensku | Prvé Samsungy dostávajú aktualizáciu na Android 14 a One UI 6
30.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+