MojAndroid

Samsung údajne plánuje vydať Galaxy Tab S9, tablet s ultra veľkou batériou a pretaktovaným čipom. Očakáva sa, že tablet bude špičkovým zariadením a bude určený pre náročných používateľov, ktorí potrebujú zariadenie na náročné úlohy. Informáciu prináša portál Androidcentral.

Podľa správ bude Galaxy Tab S9 obsahovať masívnu 10 090 mAh batériu, ktorá by mala zabezpečiť dlhé hodiny používania na jedno nabitie. Tablet údajne príde aj s pretaktovanou verziou procesora Qualcomm Snapdragon 898. Očakáva sa od neho, že ponúkne vyšší výkon v porovnaní so štandardnou verziou čipu.

Medzi ďalšie povestné funkcie Galaxy Tab S9 patrí vysokokvalitný OLED displej, podpora 5G pripojenia a rozloženie štyroch kamier na zadnej strane. Očakáva sa, že tablet príde s najnovšou verziou softvéru One UI od Samsungu, ktorý je založený na Androide 12.

Samsung Galaxy Tab S8
Samsung Galaxy Tab S8 | Zdroj: Miroslav Schwamberg 

Dátum vydania Galaxy Tab S9 je momentálne neznámy, no niektoré správy naznačujú, že by mohol byť predstavený v druhej polovici roku 2023. Očakáva sa, že tablet bude priamou konkurenciou pre iPad Pro od Apple, ktorý je momentálne jedným z najpopulárnejších top tabletov na trhu.

Pre koho je určený?

Ak sú zvesti pravdivé, Galaxy Tab S9 by mohol byť prelomom v rade tabletov Samsung. Aj preto, lebo pôjde o moderné zariadenie s dlhou výdržou batérie a špičkovým výkonom. Uvidí sa, ako tablet prijmú spotrebitelia, no vzhľadom na doterajšie výsledky Samsungu na trhu s tabletmi je pravdepodobné, že pôjde o obľúbené zariadenie medzi používateľmi, ktorí potrebujú tablet na prácu a produktivitu.

S novým tabletom príde aj Huawei, ktorý vylepší svoj predchádzajúci model MatePad 11. Nový MatePad 11 (2023) predstavuje konkurenciu najmä pre strednú triedu tabletov od Samsungu. Rovnako tak prichádza aj Xiaomi so svojimi Pad 6 a Pad 6 Pro. K ďalším konkurentom patrí aj Microsoft Surface Pro či Lenovo Yoga Tab 13.

Náš tip
Chcete sa začať učiť hrať na hudobný nástroj? Vývojári Duolingo majú odpoveď
21.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+