MojAndroid

Spoločnosť Huawei chystá oficiálne predstavenie novej verzie tabletu z roku 2021. Dočkáme sa ho 23. marca a nájdeme v ňom viacero vylepšení, napríklad taký Snapdragon 870. Už teraz však unikli informácie o tom, čo všetko skrýva “pod kapotou” tento tablet, informuje Huaweicentral.

Novinka MatePad 11 (2023) predstavuje vylepšenú verziu zariadenia z pred dvoch rokov. Tentokrát však prichádza až v dvoch verziách – s klasickým a papierovým (mäkkým) displejom. Ten sa prispôsobuje trendom, ktoré rozbehol so svojou masívnou kampaňou “papierový tablet” reMarkable.

Okrem dvoch verzií displejov si môžete vybrať aj 4 dostupné farebné variantyfialová, obsidiánovo čierna, ostrovná modrá a krištáľovo biela. Už z názvu môžeme zistiť, že obrazovka bude mať presne 11 palcov. Okrem toho dostane rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov, rovnako ako pri staršej verzii. Taktiež sa nezmení ani 120 Hz obnovovacia frekvencia, ktorá zabezpečí dokonalú plynulosť displeja.

Príde pravdepodobne vo verziách 8/128 GB a 8/256 GB, nevieme však s istotou potvrdiť alebo vyvrátiť, či dostane aj slot na MicroSD kartu. Veľká batéria dostane až 7 250 mAh a dobiť si ju môžete pomocou 22,5 W rýchleho nabíjania.

Operačný systém HarmonyOS 2 z roku 2021 vymení vylepšený HarmonyOS 3.1, s množstvom nových funkcií a bezpečnostných záplat. Nové funkcie samozrejme musia obsahovať kompatibilitu z novou veľkosťou displeja, a preto sme veľmi zvedavý ako sa s týmto Huawei popasoval.

Ako dopadol pri testovaní výkonu pomocou Geekbench?

MatePad 11 2023 sa objavil už aj v testovacom systéme Geekbench. Našli ho pod modelovým označením DBR-W10 a dosiahol nasledovné hodnoty:

  • Výkon jedného jadra – 914 bodov
  • Výkon všetkých jadier – 3 058 bodov.
Test GeekBench | Zdroj: Huaweicentral

O špičkový výkon slúžiaci napríklad aj na hranie graficky a výkonovo náročnejších hier sa stará Snapdragon 870, zatiaľ čo v starej verzii bol Snapdragon 865. Najväčšou vzhľadovou zmenou bude najmä “papierová” obrazovka, ktorá je určená najmä pre používateľov používajúci Huawei M-Pencil. Rovnako dobre pôsobí aj pri čítaní, keďže dokáže eliminovať až 97 % priameho odrazu svetla z prostredia. Na zadnej strane potom nájdeme ešte fotoaparát s LED bleskom.

Náš tip
Chcete sa začať učiť hrať na hudobný nástroj? Vývojári Duolingo majú odpoveď
21.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+