MojAndroid

Staršie vlajkové lode Samsung Galaxy S9 a S9+ dostávajú marcovú bezpečnostnú aktualizáciu. Tu je opäť vidieť rozsah a starostlivosť Samsungu, aj o svoje staršie zariadenia. Avšak ide len o bezpečnostnú aktualizáciu a nič viac, takže na druhú stranu je to fér. Podľa Samsungovej 4 ročnej politiky by mali dostávať bezpečnostné aktualizácie ešte aspoň rok. Téme sa venuje Sammobile.

Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9 | Zdroj: Redakcia MôjAndroid

Prioritne Exynos verzie Samsungu Galaxy S9 a S9+

V týchto dňoch dostávajú spomínanú aktualizáciu medzinárodné modely s procesorom Exynos 9810. Ide o modely, ktoré sa predávali aj u nás. Avšak žiadne zmeny nečakajte, nakoľko je to len čisto bezpečnostná aktualizácia. Séria S9 totiž skončila s aktualizáciami pri nadstavbe One UI 2.5 a s Androidom 10. Čo je aj tak slušné, vzhľadom na to, že dostali dve veľké systémové aktualizácie (modely prišli na trh s Androidom 8.0 Oreo).

Späť k aktualizácii. Tá má označenie G96xFXXSFFUB3 a mali by ste ju dostať do konca mesiaca. Nájdete ju v Nastaveniach, v Softvérových aktualizáciách. Ešte chvíľu vydržte, nakoľko správa pochádza zo zahraničia a pravdepodobne k nám aktualizácia zatiaľ nedorazila.

Ak ste netrpezliví, je tu jedna možnosť. Sammobile má na stránke archív firmvéru, kde si podľa sériového označenia zariadenia viete nájsť vaše zariadenie. Tam už majú pripravenú spomínanú verziu aktualizácie aj pre Slovensko. Robíte to však na vaše vlastné riziko a je tu pár vecí, čo sa môže pokaziť.

Konkurencia

Konkurencia v ohľade tempa a počtu aktualizácií sa ani zďaleka nepribližuje Samsungu. LG napríklad úplne zaostáva a ešte len teraz oznámilo svoj plán aktualizovania na Android 11.

Xiaomi sa celkom darí a tak pomaly aktualizuje svoj skvelý Poco X3 na Android 11.

Značka Honor, ktorá sa nedávno odpojila od materského Huaweiu, taktiež aktualizuje. Aj keď nie na Android 11, ale pre svoje vlajkové lode Honor 20, 20 Pro a V20 prináša aspoň EMUI 11.

13.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+