MojAndroid

Dobre známym faktom je, že tohtoročné vlajkové lode Samsungu – Galaxy S9 a Galaxy S9+ – neprešli extrémne veľkými vylepšeniami oproti svojim predchodcom. Nové vlajkové lode rady Galaxy si zachovali takmer identický dizajn minuloročných modelov, a taktiež sa príliš nezdokonalili ani z hľadiska funkcionalít. Prišli síce so zlepšeným fotoaparátom, stereofónnymi reproduktormi, ale to ich až tak od modelu Galaxy S8 nelíši.

Napriek tomu predaj Galaxy S9/S9+ bol pre Samsung veľkou výzvou. V čase predstavenia novej vlajkovej lode sa šéf mobilnej divízie Samsungu vyjadril veľmi sebavedomo, veriac, že predaj Galaxy S9 dokonca predčí predaj Galaxy S8. Zatiaľ spoločnosť Samsung neuverejnila nijaké konkrétne čísla ohľadom predaja Galaxy S9/S9+, ale spoločnosť Canalys áno.

Rekord Galaxy S7 však nebol pokorený

Podľa štatistiky spoločnosti Canalys Samsung doručil počas prvých štyroch týždňov po predstavení Galaxy S9 viac ako 8 miliónov kusov. Tento počet je takmer rovnaký, ako počet doručených zásielok v podobe Galaxy S8 za jeho prvý mesiac existencie. Avšak, na počet doručených Galaxy S7/S7 Edge v marci 2016 nemá (počet predstavoval až niečo vyše 9 miliónov).

Z celosvetovo doručených 8 miliónov Galaxy S9/S9+ bolo až 2.8 miliónov pre USA a takmer 1 milión pre Južnú Kóreu. Tieto údaje síce nie sú oficiálne čísla od Samsungu, a preto nemusia byť úplne presné. Avšak vzhľadom na neochotu spoločnosti Samsung zdieľať informácie o predaji, prieskumy trhu od externých firiem (ako v tomto prípade spoločnosť Canalys) sú našimi najlepšími zdrojmi v tejto oblasti.

27.4.2018
Zdroj: SamMobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+